Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся семінар-практикум практичних психологів дошкільних навчальних закладів міста

Відбувся семінар-практикум практичних психологів дошкільних навчальних закладів міста

«В одній миттєвості я бачу вічність,

а величезний світ –  в зерні піску».

                                 Уїльям Блейк

 

Недарма кажуть, що шлях, яким має рухатися потік життя, написаний на піску. Справді, коли людина торкається піску, на пляжі або в спеціальній пісочниці, дивний спектакль внутрішнього життя починає розгортатися зовні. І коли людина закінчує гратися з піском, перед нами – людина, яка змінилася. Вона пройшла якийсь відрізок свого шляху і стала хоча б трохи ближчою сама собі. Пісок є природним матеріалом, він з давніх-давен поруч з людиною.    

     Граючись з піском, можна почуватися піщинкою у Всесвіті. Але, створюючи з піскової маси об’ємні скульптури, можна відчути себе творцем.  

29 листопада 2017 року на базі ДНЗ №2 «Малятко» відбувся семінар-практикум - «Розвиток пізнавальної сфери дітей дошкільного віку за допомогою пісочної терапії».

Актуальність теми та основну мету семінару-практикуму розкрила методист ЦППСР Ірина Рошак: «Навряд чи знайдеться багато людей, які в дитинстві не гралися в пісочниці. Але, будуючи замки з піску, навряд чи хтось із дітей замислюється, що вони, таким чином висловлюють свої почуття і ставлення до навколишнього світу. Сьогодні вченими розроблено цілий напрямок – пісочна терапія, яка допомагає не тільки дітям, а й дорослим.

Граючи з піском, людина переживає велику гаму почуттів: від відчуття самотності до усвідомлення своєї внутрішньої сили».

Учасники семінару-практикуму побачили роботу практичного психолога ДНЗ № 2 «Малятко» Байдюк Ганни Богданівни під час проведення розвивального заняття з дітьми середнього дошкільного віку.

Практичним психологам була запропонована практично-теоретична частина, на якій вони збагатили та поглибили знання щодо використання пісочної терапії та здобули практичні вміння складати казку на піску.

Також дізналися та відчули на собі елементи психологічного театру, який представили - практичні психологи Іванна Коргуник (ДНЗ №19 «Троянда»)  та Оксана Куничак (ДНЗ №22 «Світанок»). Детально розкрили поняття «психологічний театр» та ознайомили з основними характеристиками даного методу, використовуючи мультимедійну презентацію.

Практичні психологи міста стали активними учасниками соціально – психологічного театру «Імпровізація», під час якого  виражали свої емоції вербально та за допомогою міміки, жестів, спільно взаємодіяли та розкривали власні творчі здібності.

Підводячи підсумки, методист ЦППСР І. Рошак зазначила що: «Театральне мистецтво приходить на допомогу у вирішенні завдань соціальної та психологічної профілактики негативних явищ, широко розповсюджених сьогодні через духовно-моральну кризу в суспільстві. Театральне мистецтво пробуджує емоційні переживання і тому може виступати одним із чинників психопрофілактики та формування психологічного й соціального здоров’я особистості».

                                            «Автор пише одну п’єсу,

                                           Актори грають другу,

                                           а глядачі бачать третю…»

                                                                      Шарль Баре