Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

«Підвищення педагогічної майстерності вчителя»

«Підвищення педагогічної майстерності вчителя»

Круглий стіл заступників директорів з навчально-виховної роботи «Підвищення педагогічної майстерності вчителя» відбувся на базі Івано-Франківської ЗШ № 3(С.Долгова).

Мета проведення круглого столу:розкрити основні шляхи підвищення педагогічної майстерності вчителя в умовах реалізації Концепції «Нова українська школа», оновлення програм для базової та повної загальної середньої освіти та ознайомити заступників директорів з особливостями навчання в перших класах за новим Державним стандартом.

В ході проведення заходу заступник директора ІМЦ П.Ласійчук проаналізував результати опитування вчителів та заступників директорів «Шляхи підвищення педагогічної майстерності вчителя», визначив спільні думки та відмінності в поглядах цих категорій респондентів.

Результатом практичного заняття «Поради вчителю щодо організації роботи над реалізацією Концепції  «Нова українська школа» став орієнтовний перелік рекомендацій при підготовці до уроку:

- Для чого це потрібно вивчати?

- Очікувані результати: знаннєвий, діяльнісний, ціннісний.

- Формування ключових компетентностей. Компетентнісний підхід.

- Наскрізні змістові лінії  інтеграція навчальних предметів.

- Від предметоцентризму до дитиноцентризму.

- Здоров’язбережувальні технології.

- Персональна відповідальність за результати своєї праці.

Досвідом роботи щодо використання можливостей ІКТ в роботі заступника директора на прикладі аналізу результатів ЗНО поділились Т.Головатий (СШ № 5) та М. Починок (СШ № 11).

Найбільший інтерес викликав виступ заступника директора ЗШ № 9 С.Смоли «Експериментальна робота щодо впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти», яка продемонструвала зразки програм, посібників, методик, за якими буде відбуватись навчання першокласників у 2018 році.