Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Від енергоефективної родини до енергоефективної країни!

Від енергоефективної родини до енергоефективної країни!

У науковому містечку «Нова енергія» відбулось нагородження переможців конкурсу проектів «Енергоефективність та енергозаощадження» та конкурсу наліпок «Врятуй планету».

У жовтні-листопаді 2017р. у закладах загальної середньої освіти м.Івано-Франківська проводилися загальноміські конкурси проектів «Енергоефективність та енергозаощадження» та наліпок «Врятуй планету» серед учнів 1-11 класів, проведені  Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради спільно з ІФНТУНГ у рамках Днів сталої енергії.

Метою й завданнями конкурсів було усвідомлення дітьми місця та ролі енергії в житті суспільства; привернення їх уваги до проблем енергозбереження; пропагування ідей раціонального використання енергоресурсів серед учнів у школі та вдома; надання дітям можливості реалізувати свої творчі здібності.

На конкурс проектів «Енергоефективність та енергозаощадження» було запропоновано 21 роботу учнів 7-11 класів із 14 закладів загальної середньої освіти. Конкурсні роботи були дуже різноманітними та містили описову частину проекту, презентацію, відео, плакати. Для кращого унаочнення дві роботи, виготовлені учнями, подані з технічними моделями проекту. Журі конкурсу визначило 3 найкращі роботи, автори яких отримали грошову премію та відповідно дипломи І-ІІІ ступенів  Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

Члени журі відзначили, що учнівські проекти були дуже змістовними та яскравими. У своїх роботах учні продемонстрували бачення того, як заощаджувати енергію та застосовувати альтернативні джерела енергії, зокрема енергію води, сонця та вітру, проаналізували екологічну ситуацію в Україні та запропонували шляхи вирішення екологічних проблем. Зважаючи на це, журі конкурсу відзначило 12 робіт у номінаціях, автори яких отримали грамоти Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради.

На конкурс наліпок «Врятуй планету» було представлено 52 роботи учнів 1-11 класів закладів загальної середньої освіти у номінаціях:

-         «Я знаю, як економити енергоресурси (природний газ, нафта, вугілля, вода, електрика тощо)» - 8 робіт;

-         «Відновлювана енергетика-наше майбутнє» - 16 робіт;

-         «Я знаю, як врятувати нашу планету» - 28 робіт.

Члени журі конкурсу визначили 24 переможців та відзначили, що у своїх творчих роботах учні продемонстрували бачення того, як заощаджувати енергію та застосовувати альтернативні джерела енергії, зокрема енергію води, сонця та вітру.

Переможці конкурсів отримали дипломи, цінні подарунки, а також переглянули «Тесла-шоу» та побували на цікавій та захоплюючій екскурсії в науковому містечку «Нова енергія».

Дуже важливо зробити акцент на залученні дітей та молоді до Днів енергії, адже потрібно формувати свідоме ставлення до раціонального споживання енергоресурсів та охорони навколишнього середовища змалку. Усім: і дорослим, і малим потрібно вчитися, як зберегти ресурси: власні і країни, щоб жити в достатку, у чистому довкіллі й мати енергетичну незалежність. Зміни починаються з усвідомлення. До вирішення глобальних питань кожному з нас достатньо зробити маленький крок. Тож крокуймо разом!

DSC03873

DSC03785