Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Майстер-клас  педагога-новатора

Майстер-клас  педагога-новатора

«Чи не дуже рано згасає наш педагогічний інтерес

до ігор, які покликані служити розвитку кмітливості та нестандартної діяльності

на всіх, без винятку рівнях»

                                                  В.Ф.Шаталов

 

5 грудня 2017року на базі ЗШ №28  відповідно до плану  роботи Департаменту освіти та науки  та з метою підвищення рівня  професійної компетентності  вчителів суспільствознавчих дисциплін  проведено  майстер-клас учителя історії та правознавства ЗШ №28 Павленко Л.Г. «Практична реалізація технології «Хрестики-нулики» на уроках суспільствознавчих дисциплін та в позаурочний час».

Майстер-клас педагога був захоплюючим дійством! Спочатку була теоретична основа ігрової технології, потім на практиці ( у групах ) вчились моделювати уроки правознавства, історії , батьківські збори  і навіть   виховний  захід з використанням  авторської технології Павленко Ліліана Григорівна  є керівником обласної   авторської творчої майстерні педагогів. У 2016 році   був виданий  авторській посібник педагога,  який 8 листопада 2016 року отримав гриф МОН України.

Технологія «хрестики-нулики» дає можливість пропонувати учасникам незвичні завдання і форми роботи на уроках , у результаті чого зростає їх зацікавлення предметом, що вивчається. Вона передбачає наявність ігрового поля з комірками,  об’єднання учнів в команди,  які змагаються між собою. Залежно від мети та форми заняття обирається стратегія гри, учні відкривають горизонталі , вертикалі чи діагоналі  на ігровому полі. Все як у дитячій, усім відомій грі «Хрестики-нулики». Навчаємось - граючись!

 Гра, будучи розвагою, відпочинком, здатна перерости в навчання, у творчість, у терапію, у модель типу людських відносин і проявів у праці. У сучасній школі ігрова діяльність може  використовуватись як самостійні елементи в технології для засвоєння поняття, теми та навіть розділу навчального предмета, як елемент більш загальної технології, як урок або його частини (введення, контроль), як технологія позакласної роботи.


ффотог2


фотогекн4


фотогекн5