Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Тиждень права

Тиждень права

З 04 по 08 грудня Микитинецька школа І-ІІІ ступенів Івано-Франківської міської ради брала участь у Всеукраїнському тижні права.

У нас він проходив під гаслом «Там, де сила має право, право стає безсилим» (японська мудрість). Тиждень був насичений різноманітними цікавими заходами, головними організаторами проведення яких були вчитель правознавства Вичівська Наталія Богданівна та соціальний педагог Дворська Оксана Михайлівна.

Впродовж тижня працював динамічний стенд «Права дитини». У бібліотеці діє постійна виставка на правову тематику.

Захоплюючою була зустріч за круглим столом учнів 10 класу із провідним юристом Дворським Віталієм Михайловичем на тему «Актуальні проблеми сучасного права. Практичні поради».

Саме 7 грудня, у День місцевого самоврядування,  було проведено урок з правознавства у 9 класі «Організація державної влади в Україні. Місцеве самоврядування». Урок пройшов за активної участі представника місцевого самоврядування, секретаря сільської ради Галини Володимирівни Марків. Пані Галина розповіла учням про особливості і способи організації місцевого самоврядування в Україні і зокрема у громаді с.Микитинці. З перших уст дев’ятикласники дізналися, які питання розглядає сільська рада, які функції виконують її працівники, яким чином формується і розподіляється місцевий бюджет та багато іншого. Школярі отримали запрошення на проведення практичного заняття «Звернення громадян» безпосередньо на базі сільської ради.

8 грудня класними керівниками було проведено Всеукраїнський урок «Права людини». О.М.Дворська організувала зустріч з шкільними офіцерами поліції Боєвим Антоном Олександровичем та Бабецькою-Гусєвою Олександрою Едвардівною. Офіцери звернули увагу учнів на вислів: «Права однієї людини закінчуються там, де починаються права іншої». Також наголосили на важливості виконання учнями своїх обов’язків.