Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

За ними майбутнє

За ними майбутнє

Розум полягає не лише у знанні, але й у вмінні застосовувати ці знання.

Арістотель

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 11 грудня 2017 року на базі ЗШ №25 відбулося засідання школи молодого вчителя математики на тему «Ефективні форми та методи компетентнісного підходу до викладання математики. Задачі прикладного характеру». Активність учнів під час навчання є, безумовно, однією з головних проблем удосконалення методичної системи навчання математики на кожному етапі розвитку освіти. Необхідно на будь якому уроці створювати умови для цікавої  роботи учнів. Оволодіння математичними  компетентностями, які потрібні для життя, завжди викликають непідробний інтерес школярів. Своїми здобутками з цієї проблеми з молодими колегами міста  ділились вчителі вищої категорії, які мають звання «старший вчитель», Данчишин Тетяна Борисівна та Віскушенко Олександра Степанівна.

Тетяна Борисівна ознайомила присутніх з ефективними формами і методами сучасного уроку у вигляді мультимедійної презентації. Майстер-клас «Ефективні форми та методи компетентнісного підходу до викладання математики» провела Віскушенко Олександра Степанівна. На прикладі уроку з алгебри у 9 класі на тему «Розв’язування нерівностей другого степеня з однією змінною” вона ознайомила присутніх з різними формами проведення кожного етапу уроку, які є цікавими для відповідної вікової категорії, – «Математичне лото», «Аукціон ідей», проведення ігрової розминки та рефлексії. Уроки урізноманітнюються цікавим власноруч підготовленим унаочненням та використанням магнітної дошки. Здійснення компетентнісного підходу на уроках математики неможливе без використання задач практичного характеру. Молодим вчителям було запропоновано самим скласти такі задачі за підібраними фактичними даними, працюючи в групах. Завдання були цікавими і викликали ажіотаж серед учасників своїм сучасним змістом – розрахунок бюджету родини, оптимальне замовлення піцци, прибуток у гривнях та євро. Кожна група презентувала результати успішної роботи.

«Зразки таких завдань можна запозичити із посібника Д.В.Васильєвої та Н.І.Василюк «Збірник задач з математики. 5-9 класи. Наскрізні лінії компетентностей та їх реалізація», що виданий у 2017 році, – порадила методист ІМЦ Присяжнюк М.В. З метою реалізації компетентнісного підходу рекомендуємо також застосовувати задачі з реальними даними, що стосуються використання природніх ресурсів, їх збереження та примноження, безпеки та охорони життя і здоров’я, планування господарської діяльності, складання  сімейного бюджету і реальної оцінки своїх можливостей.

Керівник школи молодого вчителя  Процко І.Ю., вчитель УГ №1, ознайомила молодих колег із особливостями проведення міського турніру юних математиків та надала методичні поради до його підготовки. Тренінг психолога Г.Мельник допоміг вчителям завершити роботу на оптимістичній ноті. Вправи «Криголам», «Вчитель», «Захалявна книжечка" поріднили вчителів, сприяли визначення особистісних пріоритетів кожного учасника засідання. Всі учасники засідання школи молодого вчителя отримали  матеріали майстер-класу.


шмв 2 математика


шмв 3 математика


шмв 4 математика


шмв 5 математика