Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся тренінг практичних психологів дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл-садків

Відбувся тренінг практичних психологів дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл-садків

"Людина, яка відчула вітер змін,

має будувати не щит від вітру, а вітряк"

С.Кінг

Емоційна сфера у житті людини виконує дуже важливу функцію – регулює поведінкові реакції, допомагає зрозуміти самого себе та іншого. Саме за почуттями ми визначаємо, наскільки приємна чи ні та або інша ситуація.

Емоції та почуття людини умовно можна розділити на два види: позитивні і негативні. Позитивні емоції наповнюють нас новою енергією, а негативні - можуть зруйнувати внутрішній світ особистості, зробити її замкнутою або агресивною. Емоції в психології посідають одне з основних місць. Без них будь-яка взаємодія між людьми є неможливою.

З метою вдосконалення фахового рівня, збагачення творчого потенціалу, сприяння обміну досвідом 6 грудня 2017 року відбувся тренінг практичних психологів ДНЗ та ЗШС – "Палітра емоцій: робота з емоціями та образами як трансформація внутрішнього світу людини", який провели практичний психолог обласної психоневрологічної лікарні №3, керівник Івано-Франківського осередку Всеукраїнської арт-терапевтичної асоціації, танцеруховий психотерапевт Лідія Андрійчук та кандидат філософських наук, доцент, психолог-консультант у методі позитивної психотерапії, тренер Любомир Андрусів.

Учасники тренінгу дізналися про роль почуттів у житті людини, попрацювали з технікою "образ емоції", поглянули з боку на емоцію через техніку "ліплення" емоції. Час від часу непрожиті емоції ми накопичуємо, і одним із найкращих способів вивільнення "емоційних контейнерів" є арт-терапевтичні техніки, зокрема промальовування емоції в техніці акварелі та сухої пастелі.

К.Ушинський писав: "Ні слова, ні думки, навіть учинки наші не виражають так ясно нас самих і наше ставлення до світу, як наші почуття: у них чути характер не окремої думки, не окремого рішення, а всього змісту душі та її ладу".