Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

 Тиждень початкової школи відкрито!

 Тиждень початкової школи відкрито!

З того, що зробиш нині,

користатимеш у вічності.

                   Томіслав Іванчіч


Відкриття Тижня початкової освіти «Інноваційна діяльність як засіб підвищення педагогічної майстерності вчителя початкових класів в умовах підготовки до Нової української школи» урочисто проведено на базі ЗШ № 19 (директор М.Білоокий, заступник директора Г.Бат).

Учасниками заходу були педагоги, заступники директорів, котрі координують діяльність школи І ступеня, здобувачі освіти, батьки здобувачів освіти, практичні психологи, вчителі-логопеди, усі, кому не байдуже навчання у початковій школі.

Цікавою несподіванкою для усіх учасників заходу став перегляд театралізованого дійства «Нова українська школа очима дітей». Вихованці шкільного гуртка «Дебют» (керівники Т.Стекляннікова, Л.Федоряк) відтворили шкільне життя, враховуючи новації в освіті.

Директор ЗШ № 19 М.Білоокий привітав усіх присутніх і поділився думками щодо організації роботи у Новій українській школі.

Про початкову школу м. Івано-Франківська та перші кроки щодо реалізації основних положень Концепції Нової української школи розповіла головний спеціаліст з питань загальної середньої освіти Департаменту освіти та науки С.Бойчук.

«Початкова освіта триває чотири роки.Це перший рівень Національної рамки кваліфікації. Що ми хочемо від школи сьогодні? Нам потрібні люди, які вміють учитися самостійно.Необхідно переорієнтувати навчання на освоєння знань, умінь та ставлень, які потрібні сучасній людині для життя, заохочувати дітей до навчання, робити їх успішними. Спираючись на все цінне, що витримало випробування часом, сьогодні ми будуємо Нову українську школу, створюємо нову модель початкової освіти як складової частини системи неперервної освіти. Створюємо усі разом: здобувачі освіти (наші учні), педагоги, батьки здобувачів освіти (ст. 52 Закону України «Про освіту»).

Нова українська школа – ценова законодавча база, новий зміст, нова структура,  нове освітнє середовище, автономія школи.

У центрі Нової української школи - умотивований учитель - новатор, дослідник, творець, який готовий переорієнтуватися від предметного підходу в навчанні до компетентнісного, бачить «надзавдання» свого педагогічного життя.

Українська школа буде успішна, якщо до неї прийде успішний вчитель.

Новий учитель з наставника та джерела знань в індивідуальній освітній траєкторії дитини повинен перетворитися на:

коуча - тренера, здатного зробити з людини чемпіона, виховати переможців;

фасилітатора – педагога, основне завдання якого полягає в стимулюванні та направленні процесу самостійного пошуку інформації та спільної діяльності учнів;

тьютора – особу, що веде індивідуальні або групові заняття із учнями,  виконує роль репетитора, наставника;

модератора – особу, яка стежить за дотриманням правил співтовариства.

У який спосіб дитина навчається?Дитина навчається з власного досвіду, коли вона у пошуку, коли їй цікаво, бо вона знає для чого вчиться, ставить перед собою конкретні завдання, контролює себе, оцінює свою діяльність. Учень – знає, розуміє, застосовує, виявляє ставлення, оцінює. Навіщо мені потрібні ці знання? Де я зможу використати те, що вивчаю?

Ідея інтегрованого навчання є однією з провідних ідей сучасної освіти, оскільки модель навчання, побудована на засадах інтеграції, знімає проблему інтелектуального перенавантаження молодших школярів, сприяє цілісному розумінню світу учнями початкової школи, формуванню міжпредметних і ключових компетентностей учнів, стимулює розвиток пізнавальних і творчих здібностей, розв’язує суперечності в наступності між дошкільною та початковою освітою.

2017 рік став особливим для освіти України: схвалено новий Закон України «Про освіту», розпочато реалізацію основних положень Концепції Нової української школи, триває громадське обговорення проектів Типових освітніх програм для початкової школи.

2018 рік пройде під гаслом Нової української школи.

Для того, щоб вчитель завтра почав працювати по новому, треба підтримати та навчити його, створити нове освітнє середовище, привести у школи сучасні технології.

Перші кроки до Нової української школи вже зроблені.

Вчителі Любов Маркевич та Оксана Коновал ЗШ № 9 (директор О.Дорошенко, заступник директора С.Смола) з 1 вересня 2017р. стали учасникамиекспериментального дослідження всеукраїнського рівня за темою «Розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення початкової освіти в умовах реалізації нового Державного стандарту початкової загальної освіти».

Директор приватної школи-садка «Перша ластівка» Тетяна Мирошниченко та учитель Лариса Загрійчук, водночас і методист ОІППО – учасники творчих груп з розроблення Державного стандарту Нової української школи.

Вчитель початкових класів Юлія Стовпюк СШ № 5 (директор Я.Олексин, заступник директора Р.Візнюк) увійшла до 50-десятки педагогів України, котрі стали тренерами педагогів Нової української школи.

Педагоги М.Касюк, Л.Крайник, Т.Бурцева, А.ПавлюкЗШ№ 26 (директор Н.Ільчишин, заступник директора Л.Сабодах) вже другий рік активно використовують електронні освітні ігрові ресурси «Розумники» (SMARTKIDS). Послідовниками новації є педагоги ЗШ № 24 (директор І.Мельничук, заступник директора І.Іваночко).

Реалізують компетентнісний підхід в науково-педагогічному проекті «Інтелект України» педагоги О.Береснєва, І.Калініна ЗШЛ № 23 (директор М.Василик, заступник директора Л.Ікалюк).

Кожна школа нині створює свій імідж.

Департаментом освіти та науки підготовлено проект «Нова українська школа», який вже схвалений Івано-Франківською міською радою, укладено план заходів щодо реалізації основних положень Концепції Нової української школи на період 2017-2021 роки. Попереду важлива робота щодо оновлення освітнього середовища для майбутніх перших класів, організація навчальних семінарів для педагогів.

Чи готові вчителі до роботи в нових умовах? Все залежить від особистості кожного педагога зокрема, від його бажання вчитися по-новому, реалізовувати набуті навички» - основні питання, на які було звернуто увагу у виступі.

Після урочистого відкриття Тижня заступник директора зш № 19 Г.Бат запросила учасників заходу попрацювати у групах.

Педагоги, під керівництвом методиста ІМЦ З.Галас та вчителя експериментального класу«Розумники» (SMARTKIDS) ЗШ № 26 А.Павлюк вчилися поєднувати традиційні та інноваційні технології навчання, використовувати освітньо-інформаційні ресурси та комп’ютерні технології.

Заступники директорів, котрі координують діяльність початкової школи, спільно з Г.Адамович, старшим викладачем кафедри менеджменту та освітніх інновацій Івано-Франківського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Л. Загрійчук, методистом ІФОІППО обговорювали питання щодо організації особистісно зорієнтованого середовища, співвідношення емпіричного й теоретичного навчання, проаналізували відеоматеріали «Нова українська школа».

Батьки, співпрацюючи з Т.Кудярською, завідувачем логопедичного пункту Департаменту освіти та науки, спеціалістом вищої кваліфікаційної категорії, учителем-методистом, С.Осудар, вчителем-логопедом логопедичного пункту Департаменту освіти та науки, спеціалістом вищої кваліфікаційної категорії, учителем-методистом, І.Залеською, практичним психологом ЗШ № 15, досліджували питання щодо адаптації дітей до нових умов навчання, встановлювали причини невдач та шукали шляхи їх подолання.

«Дякуємо за навчання! Цікаво! Повчально! Обовязково розкажемо почуте та побачене у своїх школах! Більше таких заходів на рівні міста!» - такі слова-відгуки написали учасники у підсумковому анкетуванні.

 

фопрт1


фотогп2


на голпва1


фотрп3