Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

«Традиції Андріївської ночі» - українські вечорниці, що відбулися на базі міської дитячої екологічної станції в рамках проведення майстер-класів «Різдвяний затишок оселі»

«Традиції Андріївської ночі» - українські вечорниці, що відбулися на  базі  міської дитячої екологічної станції в рамках проведення  майстер-класів «Різдвяний затишок оселі»

12.12.2017 року, у ніч перед Андрієм, на базі Івано-Франківської міської дитячої екологічної станції, в рамках проведення майстер-класів «Різдвяний затишок оселі», відбулися українські вечорниці «Традиції Андріївської ночі».

Метою проведення заходу стало вивчення культурної спадщини та відродження традицій і звичаїв українського народу, поваги до історичного минулого.

На святкові вечорниці завітали учні Івано-Франківських шкіл, вихованці МДЕС, загалом участь у заході взяли 17 вихованців.

Справжніми господинями, у святково прибраній давніми українськими вишиванками світлиці, були педагоги закладу: Людмила Сав'як, Надія Цюпер, Галина Шиян та директор закладу Ганна Левицька.

Гостинно зібрав усіх святково прибраний стіл з частуваннями для учасників вечорниць: узвар, запашні яблука, медові пряники, рум’яні пампушки, а ще смачнючі вареники.

Весело слухали та обговорювали давні легенди та розповіді про звичаї, традиції та про ворожіння на Андрія. А ще цікавіше відбулося дійство самого ворожіння, яке провела для вихованців Надія Цюпер.

Дівчата та хлопці ворожили на варениках, визначаючи своє майбутнє щастя за смачною начинкою, вибирали ймення судженого чи судженої, а також хто вони будуть за фахом, ворожили на воску та на квасолі, визначали свою долю обираючи дрібниці, заховані у мисочках, а також сіяли льон, щоб знати за зернятками, що лишаться у долоні, скільки буде у них залицяльників. Ворожили й на вулиці кидаючи чобота та стукаючи ложками, щоб за гавкотом собаки довідатись у якій стороні чекає їх майбутнє.

У жартах та забавах промайнули вечорниці «Традиції Андріївської ночі», залишаючи теплі враження, сповнені любов’ю та добром, оптимізмом і позитивними емоціями, даруючи передноворічно-різдвяний святковий настрій та затишок.

На завершення вечорниць діти взяли участь у майстер-класі, який провела Людмила Сав'як, після якого кожен з учасників отримав стилізований український гостинець: зроблений та розмальований своїми руками імбирно-медовий пряник, у вигляді іграшок на ялинку, якими прикрашали зелених красунь наші пращури у  давні часи.