Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся семінар-практикум для соціальних педагогів загальноосвітніх закладів міста

Відбувся семінар-практикум  для соціальних педагогів загальноосвітніх закладів міста

Якщо хочеш стартувати одразу з вершини своєї професії – винайди свою власну професію.

                                                                           Ешлі Брілліант

 

З метоюпідвищення рівня професійної майстерності соціальних педагогів міста у профорієнтаційній роботі, як однієї з важливих складових соціалізації підлітків, у Івано-Франківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 18

6 грудня відбувся семінар-практикум  на тему: «Професійна орієнтація підлітків як засіб успішної соціалізації особистості».

Соціальний педагог школи Токарєва Тетяна Мирославівна окреслила актуальність вибраної теми. Адже,  саме з причини незнання правил вибору професії, ситуації на ринку праці, відсутності практичного досвіду професійної діяльності більшість молодих людей обирають професію, яка не відповідає їх інтересам, нахилам та вподобанням.

На семінарі були надані практичні  рекомендації для формуванняв сучасних учнів позитивного ставлення й інтересу до різних видів професійної діяльності та психологічної готовності до активного вибору конкретної професії відповідно до їхніх інтересів, покликання, здібностей.

Тетяна Мирославівна ознайомила соціальних педагогів з навичками та компетенціями, які є затребуваними у ХХІ ст. Оскільки освічена людина в сучасному суспільстві не тільки і не скільки людина, що володіє знаннями, а  яка вміє цілеспрямовано здобувати  знання і при  потребі  застосовувати їх  у будь-якій ситуації.

Соціальний педагог закладу  показала, як за допомогою профорієнтаційних ігоррозпізнати здібності і таланти учнів, полегшити їм вибір професії. У процесі проведення ігор педагоги  і самі мали можливість пересвідчитись у правильності вибору обраної професії.

Директор ДЮПЦ,  РумакОксана Михайлівна, поділилася з колегами досвідом проведення профорієнтаційного курсу «Професія моєї мрії» для підлітків.

А на завершення  семінару кожен учасник зміг самовиразитись, виготовивши  власними руками ялинкову прикрасу.