Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Засідання творчої групи практичних психологів ПНЗ «Психологічний супровід позашкільної освіти»

Засідання творчої групи практичних психологів ПНЗ «Психологічний супровід позашкільної освіти»

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти і науки, 27.12.2017р. на базі МДЕС відбулося засідання творчої групи практичних психологів позашкільних навчальних закладів «Психологічний супровід позашкільної освіти».

Професія педагога вирізняється низкою специфічних особливостей, головною з яких є безумовне спілкування з дітьми, а також вольовий стимул, який постійно спонукає до практичної педагогічної діяльності. Освітня діяльність педагогів позашкілля не має фіксованого обсягу і загальноприйнятих критеріїв оцінки результативності, але потребує постійної  творчості, активного функціонування свідомості, постійної роботи над собою, удосконалення та поповнення знань, що часто призводить до емоційного перенапруження та творчого виснаження.

Саме тому, одним із завдань даного засідання творчої групи на тему «АРТ-техніки як одна із форм профілактики психоемоційного вигорання педагога», є пошук внутрішніх ресурсів та психоемоційне відновлення педагогів з метою підвищення ефективності педагогічної діяльності.

АРТ-терапевтичні техніки використовуються практичними психологами як у груповій так і в індивідуальній роботі, та в основному спрямовані на особистісне зростання, взаємну підтримку, підвищення самооцінки, зміцнення особистої ідентичності та індивідуальності, сприяють гармонізації психофізичного стану особистості на емоційно-вольовому, фізіологічному та ціннісно-смисловому рівнях.

Позитивну енергетику та розкриття внутрішньої сили отримали учасники під час  майстер-клас «Різдвяний дарунок», який  відбувся у руслі арт-технік. Адже створюючи унікальні дарунки до новорічно-різдвяних свят для найрідніших тобі людей, розмальовуючи імбирно-медові пряники, декоруючи вазу, вкладаючи частинку своєї любові, у серцях педагогів  оживала душевна велич та позитивна гармонія, якою хочеться поділитися і іншими.

20171227_103805