Педагогічна майстерня вчителів природознавства.
«Не соромтеся вчитися і в зрілому віці.
Краще навчитися пізно, ніж ніколи»
Езоп
22 січня на базі загальноосвітньої школи №7
відбулась педагогічна майстерня вчителів природознавства. Методист ІМЦ Леся
Руда підвела підсумки роботи методичного об’єднання вчителів природознавства за
2017 рік. Зокрема, зупинилась на результативності конкурсу відеоробіт «Демонстраційний експеримент та дослідження природних явищ на уроках природознавства».Леся Степанівна відзначила, що конкурс проводився вперше серед учителів природознавстваз метою створення сприятливого освітнього середовища
для розвитку творчого потенціалу вчителів природознавства, удосконалення навчально-методичного забезпечення викладання
предмета в загальноосвітніх навчальних закладів. Переможці конкурсу- педагоги: СШ№5,ЗШ №10,
ЗШ №16, Католицької «Школи-гімназії»,Хриплинської ЗШ були нагороджені
грамотами Департаменту освіти та науки та цінними подарунками.
Руда Л.С також відзначила високий рівень проведення на базі Католицької «Школи-гімназії» міського етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту дослідницько-експериментальних робіт з природознавства "Юний дослідник" серед учнів 9- 11років та роботу вчителів природознавства щодо залучення школярів до участі у VІII Міжнародній природничій грі «Геліантус»-2017».
На педагогічну майстерню були запрошені методист ОІППО Світлана Подолюк та кандидат біологічних наук Олена Васильків , які ознайомили педагогів із міжнародною науково-освітньою програмою GLOBE .Учителі природознавства не тільки отримали теоретичні знання про основу науково-освітньої програми, але й стали активними учасниками тренінгу «Моніторинг стану навколишнього середовища засобами бази даних GLOBE».
Програма надає можливість учням, учителям, ученим та громадянам з усього світу брати участь у процесі збору даних про навколишнє середовище та наукових дослідженнях.
За її допомогою діти можуть навчатися через проведення власних наукових спостережень за навколишнім середовищем, підготовку звітів, внесення отриманих даних на сайт GLOBE та подальше використання своїх даних та даних інших шкіл для співпраці з вченими та школярами з усього світу.
Учителі зазначили, що педагогічному працівнику, який прагне до особистісного зростання, самовдосконалення, доцільно використовувати у своїй роботі дані міжнародної науково-освітньої програми GLOBE . Сучасному педагогу у Новій українській школі не обійтися без тренінгових занять, які можуть стати програмою розвитку ефективних навичок ключових компетенцій. «Учитель –вічний учень» і його діяльність спрямована на удосконалення професійної компетентності, активізацію їх творчого потенціалу та розвиток педагогічної майстерності. Тренінг як форма організації заняття сприяє інтенсивності навчання, результат якого досягається завдяки власній активній роботі його учасників.