Педагогічна майстерня вчителів історії та правознавства
23 січня 2018року на базі ЗШ№16 відбулась педагогічна майстерня вчителів історії та правознавства на тему " Дебатування, як засіб вирішення конфліктів".
Захід проведено під керівництвом методистів ІМЦ Департаменту освіти та науки Рудої Л.С. та Яремко Н.В., до якого долучилися вчителя історії та правознавства за підтримки старшого лаборанта кафедри судочинства ПНУ ім.В.Стефаника Петечел Н.М.
Педагогічна майстерня проводилась у формі парламентських дебатів з метою формування і розвитку у педагогів здатності свідомого прийняття рішень, визнання різних культур, політичних і релігійних уподобань, поваги та вміння захищати свої права як механізму розвитку демократичних цінностей та громадянської культури. Координатор проекту - Пташник І.Р. , викладач кафедри конституційного, міжнародного та адміністративного права юридичного інституту ПНУ, консультант міжнародної компанії "RED-on-Line" (Франція). Тренери: Джигіта А.Я., член Всеукраїнського громадського об’єднання " Федерація дебатів України", та Поп К.В., голова ГО "Солідарна молодь" в Івано-Франківську.
Популярність дебатів сьогодення пов'язана з політичними дебатами. Першими телевізійними дебатами були теледебати між Дж. Кеннеді та Р.Ніксоном у ході передвиборчої президентської кампанії в США в 1960 році. Можна сказати, що після цього дебати міцно ввійшли в політичне життя як на американському континенті, так і в Європі.
На початку дискусії була сформована тема "Заборона Парламентом реклами тютюнових виробів", оскільки вона є суспільною проблемою . І завданням присутніх було саме дослідження реального стану речей, витоків цієї проблеми, та напрацювання можливих варіантів спільних, компромісних рішень.
Перед учасниками дебатів ставились завдання:
- опанувати основні елементи дебатів, поглибити уявлення щодо їх навчальних можливостей;
- ефективно використовувати дебати у викладанні та у виховній роботі, навчати учнів будувати переконливу промову;
- отримати інструмент для розвитку критичного мислення вихованців, підвищення їх мотивації до навчання. Педагогічна студія проведена у нестандартній формі, отримала позитивні відгуки в її учасників. Вчителі суспільних дисциплін дізнались, як організувати і провести дебати в навчальному закладі, брати участь у суддівстві дебатних раундів та вдосконалити власне вміння переконувати та відстоювати позицію за допомогою аргументації.