Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулася педагогічна майстерня керівників гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків

Відбулася педагогічна майстерня  керівників гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків

30.01.2018р. на базі МДЕС відбулася педагогічна майстерня на тему: «Попередження емоційного вигорання педагога в умовах позашкільного закладу освіти» для керівників гуртків еколого-натуралістичного та краєзнавчого напрямків.

Педагогічна майстерня проведена з метою підвищення рівня поінформованості педагогів щодо синдрому емоційного вигорання, навчання технікам розвитку позитивного мислення, зняття психоемоційного напруження, навчання технікам самоконтролю, самоорганізації, саморегуляції психоемоційного стану.

Голова методичного об’єднання екологічно-натуралістичного і краєзнавчого напрямків, Ольга Бойко, ознайомила учасників з планом роботи педагогічної майстерні, окреслила основні напрями діяльності.

Емоційне вигорання – симптом нашого часу, стан виснаження, який призводить до втрати сил, перевтоми, апатії, роздратування. Найчастіше синдром емоційного вигорання торкається професії, які пов’язані безпосередньо із спілкуванням з людьми, серед них педагоги, лікарі, працівники сфери обслуговування.

 Професія педагога вирізняється низкою специфічних особливостей, головною з яких є безумовне спілкування з дітьми, а також вольовий стимул, який постійно спонукає до практичної педагогічної діяльності.Адже, зважаючи на сучасні гаджети, які заполонили цікавість наших дітей, керівники гуртків перебувають у постійному творчому пошуку, шукаючи стимули мотивації та зацікавленості дітей до безпосередньої діяльності та живого спілкування. Освітня діяльність педагогів позашкілля потребує постійної  творчості, активного функціонування свідомості, постійної роботи над собою, удосконалення та поповнення знань, що часто призводить до емоційного перенапруження та творчого виснаження.

            Основними завданнями  тренінгу «Синдром емоційного вигорання: хто у цьому винен і як з цим жити», який  провела психолог МДЕС,  Надія Цюпер, було не тільки ознайомлення педагогів з поняттям професійного та емоційного вигорання, але і пошук внутрішніх ресурсів та психоемоційне відновлення педагогів з метою підвищення ефективності педагогічної діяльності та попередження передумов, котрі сприяють професійному та емоційному  вигоранню. Педагоги мали можливість зробити самодіагностику емоційного стану та визначити межу власного емоційного перенапруження, плюси та мінуси професійної діяльності, та віднайти власні особистісні, емоційні внутрішні ресурси, що сприяють життєвому та професійному відновленню.

Позитивну енергетику та розкриття внутрішньої сили отримали учасники під час  майстер-класу «Творимо з любов’ю», який, у руслі арт-технік, провела Людмила Савяк, керівник гуртка МДЕС. Адже створюючи унікальні дарунки для найрідніших тобі людей, розмальовуючи імбирно-медові пряники, вкладаючи частинку своєї любові, у серцях педагогів  оживала душевна велич та позитивна гармонія, якою хочеться поділитися з іншими, яка відновлює емоційно  та надихає до життя. 

20180130_102236

20180130_115550