Відбулась педагогічна майстерня «Духовність як основа роботи вчителя музичного мистецтва»
Ми знаходимо все, лише самих себе не вміємо знайти. Дивна справа! Людина живе на світі багато років і не може помітити за собою, коли вона відчуває себе найкраще. Тільки но людина стане помічати це, їй стане ясно, у чому її справжнє благо; ясно стане, що добре їй буває лише тоді, коли в душі її – любов до людей.
Григорій Сковорода
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки відбулась педагогічна майстерня «Духовність як основа роботи вчителя музичного мистецтва».
На духовно-моральному вихованні здобувачів освіти в контексті концепції «Нової української школи» свою увагу зосередила В.Єрмакова, голова міського методичного об’єднання вчителів музичного мистецтва, учитель ЗШ №28.
Під керівництвом Т.Шиптур, вчителя музичного мистецтва ЗШ №6 педагоги співали «Щедрика» в обробці Миколи Леонтовича. Нещодавно, 13 грудня виповнилось 140 років від дня народження автора української колядки, популярної як у нас в країні, так і в усьому світі.
За підсумками педагогічної майстерні укладено методичні рекомендації:
1. Засобами музичного мистецтва (розучування та виконання пісень, свідоме слухання та аналіз творів) виховувати в учнівської молоді інтерес до вивчення свого родоводу, національних, релігійних традицій.
2. Проводити тематичні уроки, виховні заходи, шкільні та міські фестивалі присвячені датам, які пов'язані з релігійними святами: День Миколи, День Андрія, Щедрий Вечір, Святвечір, Різдво, Водохреща, Стрітення, Великдень, Івана Купала, Покрови Матері Божої тощо.
3. Проводити інтегровані уроки музичного мистецтва та літератури, християнської етики, мистецтва тощо, де популяризувати класичні твори М.Лисенка, Д.Бортнянського, А.Веделя, М.Березовського, В. Сільвестрова, Лесі Дичко, В.Степурка.