Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулась педагогічна майстерня вчителів початкових класів «Професійна компетентність вчителя Нової української школи» у формі тренінгового заняття

Відбулась педагогічна майстерня вчителів початкових класів «Професійна компетентність вчителя Нової української школи» у формі тренінгового заняття

Мудрий той, хто знає не все, а потрібне.

 Есхіл


Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки на базі НВК «Школа-гімназія №3» відбулась педагогічна майстерня вчителів початкових класів «Професійна компетентність вчителя Нової української школи» у формі тренінгового заняття.

Ранкову зустріч провела методист Інформаційно-методичного центру З.Галас (детальніше з технологією можна ознайомитись на сайті НУШ за посиланням http://nus.org.ua/articles/rankova-zustrich-shho-tse-i-navishho/).

Розглянуто питання організації освітнього середовища. Оскільки провідна роль у створенні освітнього середовища належить педагогові, то від його готовності до такої діяльності прямо залежить ефективність освітнього середовища як фактору розвитку особистості школяра.

Презентацію «Інтегрований урок» продемонструвала Н.Яцевич, голова міського методичного об’єднання вчителів початкової школи та вчитель НВК «Школа-гімназія №3». Також у ході заняття педагоги обмінялися досвідом щодо проведення інтегрованих уроків.

Координуючи діяльність педагогів в групах, методист Інформаційно-методичного центру З.Галас дала учителям можливість «побрейстормити» над інтеграцією наскрізних вмінь у навчальний процес (детальніше з інформацією про інтеграцію можна ознайомитись на сайті НУШ за посиланнями http://nus.org.ua/articles/integrovane-navchannya-tematychnyj-i-diyalnisnyj-pidhody-chastyna-1/ , http://nus.org.ua/articles/integrovane-navchannya-tematychnyj-i-diyalnisnyj-pidhody-chastyna-2/ , http://nus.org.ua/view/integrovane-navchannya-yak-osvitnij-pazl/ )

Досвідом роботи щодо використання мнемотехніки за Геннадієм Чепурним розповіла вчитель ЗШ №7 Л.Павлюк. «Дана методика сприяє покращенню показників обсягу та точності запам’ятовування, підвищує тривалість зберігання та якість відтворення засвоєної інформації», – зауважила педагог та провела практичні вправи. Для вивчення складу числа і таблиці множення Л.Павлюк продемонструвала використаггя прийомів «Цифрообраз» і «Сюжет», при вивченні віршів – прийоми «Піктограми» і «Стенографіст».

Досвідом організації роботи з батьками здобувачів освіти поділилася Т.Дзюба, учитель ЗШ №28. Натхненна тренінгами по роботі з батьками учитель провела запропоновані вправи у себе в закладі та презентувала свій досвід проведення батьківських зборів учителям міста.

Методист Інформаційно-методичного центру Зоряна Галас окреслила напрямки роботи методичного об’єднання на друге півріччя 2017-2018 навчального року та зауважила, що педагоги і надалі працюватимуть над реалізацією упровадження концепції Нової української школи.