Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся I загальноміський учнівсько-вчительський фестиваль «Феєрія дзвінкої коляди»

Відбувся I загальноміський учнівсько-вчительський фестиваль «Феєрія дзвінкої коляди»

У кожної колядки глибина,

Великий зміст оспіваного слова.

«Феєрія дзвінкої коляди»

Вітає Вас дитячим фестивалем!

 

З ініціативи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 30 січня 2018 року у Соборі Преображення Господнього відбувся I загальноміський учнівсько-вчительський фестиваль «Феєрія дзвінкої коляди».

Фестиваль започаткований методистом ІМЦ З.Галас і творчою групою вчителів музичного мистецтва міста Івано-Франківська (кер. В. Єрмакова та А. Дебрівська) та проводився вперше. Метою проекту є популяризація української пісні, відродження народних традицій, пропаганда українського фольклору та етнографії, збереження звичаїв та обрядів, залучення молоді до участі в національно-релігійних святах, забезпечення змістового дозвілля молоді, налагодження творчих контактів між керівниками вокальних колективів, виховання високої духовності та культури в молодіжному середовищі.

Розпочався фестиваль дзвінкими акордами народних інструментів: трембіти, рогу та дзвоників у виконанні колективу НВК «Школа-гімназія №3», а поблагословив дійство отець Борис Гобир, парох парафії собору Преображення Господнього.

З привітанням до освітян міста завітав і міський голова Руслан Марцінків: «Найбільше колядок маємо саме ми, українці! У нас їх сотні. Ми колядуємо від Різдва до Стрітення, адже ми це любимо. Ми колядуємо щиро, адже це наші традиції, які нам передали наші предки. Важливо прославляти Бога та Україну!» Окрім щирих привітань міський голова пригостив учасників фестивалю ще й солодкими подарунками.

Всього у міській розколяді взяли участь близько 300 учнів із 30 закладів освіти міста, які спільно виконали п’ять колядок. Окремо всіх присутніх привітали колядками та щедрівками колядницькі колективи Крихівецької ЗШ (кер. А.Галуга-Мединська), гімназії №2 (А.Дебрівська), ЗШ №2 (кер. І.Мельник), ЗШ №13 (кер. Р.Красій), ПМЛ (кер. Н.Камарчук).

Особливістю цього фестивалю було те, що вчителі музичного мистецтва спільно виконали відому обробку Миколи Леонтовича «Щедрик» (кер. О.Маланюк).

Директор Департаменту освіти та науки Ігор Смаль щиро подякував учням, батькам, учителям, організаторам та ведучим за прекрасне дійство і за доброю українською традицією нагородив усіх учасників дипломами, різдвяними сувенірами та солодощами.

Оскільки фестиваль пройшов на високому організаційному рівні і отримав схвальні відгуки не лише учнів і педагогів міста Івано-Франківська, а ще й підтримку міського голови, то в наступному навчальному році назву «загальноміський фестиваль» планується змінити на «відкритий фестиваль» і запросити колядницькі гурти із інших міст України.