Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулася педагогічна майстерня вчителів української мови та літератури

Відбулася педагогічна майстерня вчителів української мови та літератури

Не навчайте своїх дітей так, як навчали нас.

Вони народились в інші часи.

        Конфуцій

 

Актуальним завданням сучасної школи є реалізація компетентнісного підходу в навчанні, який передбачає спрямованість освітнього процесу на формування й розвиток ключових компетентностей особистості. Діяльність учителя повинна бути спрямована на розвиток компетентної особистості, здатної знаходити правильні рішення в конкретних навчальних, життєвих, а в майбутньому і професійних ситуаціях.

Саме з цією метою 7 лютого 2018 року на базі гімназії № 2 відбулася педагогічна майстерня вчителів української мови та літератури міста «Сучасний особистісно компетентнісний урок. Яким йому бути ?». Очікуваними результатами для вчителів-словесників було підвищення їхньої професійної майстерності; поглиблення знань про сучасні методи навчання в умовах Нової української школи;  формування готовності до створення компетентнісно орієнтованих уроків.

Методист ІМЦ Наталія Рущак зазначила, що педагогічна майстерня має формувати інноваційне середовище, мотивувати педагога працювати в ньому, піднімати імідж учителя-філолога. Важливим завданням Нової української школи є компетентнісно орієнтований урок, до якого вчитель повинен докладати неабиякої фахової та методичної підготовки. По-перше, мотивувати учня та вести за собою. За Концепцією Нової української школи, учитель та учень – повноправні співавтори сучасного уроку, тому слід зосередити увагу на педагогіці партнерства. Педагог не повинен боятися змін, а формувати готовність до них.

Заслуговує на увагу педагогічне моделювання, майстерно проведене вчителями української мови та літератури гімназії № 2 Наталією Семенів та СШ № 5 Світланою Синяк, лауреатами Всеукраїнського конкурсу «Учитель року». Педагоги окреслили основні пріоритети сучасного компетентнісно орієнтованого уроку: роботу в команді, дитиноцентризм, якісне освітнє середовище, креативність, розвиток критичного мислення.

Наталія Семенів використала елементи тренінгу, щоб визначити, якими навиками володіють педагоги щодо готовності працювати за моделлю компетентнісно орієнтованого уроку. На думку вчителя, від улюбленої професії потрібно отримувати позитив, тому навела приклади щасливих професій: перукарів та косметологів, оскільки вони мають добру репутацію та щасливих клієнтів. Головне завдання сучасної системи освіти  –  створення умов для якісної освіти, упровадження компетентнісного підходу – це найважливіша умова, що працює задля підвищення якості освіти.

Світлана Синяк провела моделювання компетентнісно орієнтованого уроку за темою «Прислівник». Учитель зазначила основні етапи уроку: мотивацію, цілепокладання, цілереалізацію, рефлексійно-оцінюючий, контроль домашнього завдання. Одним із головних завдань педагога є зміна організації традиційного уроку, включення спеціально організованої діяльності учнів в освітній процес на основі використання компетентнісно орієнтованих завдань.Формула сучасної компетентної людини дуже проста: компетентність = мобільність знань + гнучкість методу + критичність мислення. Безумовно, людина, яка уособлює в собі такі чесноти, буде добре компетентним спеціалістом.

Під час проведення заходу педагоги зробили висновки, що сьогодні змінюється «портрет» вчителя. На відміну від традиційного розуміння провідної ролі вчителя як головного джерела інформації, школа ХХІ століття пропонує іншу роль: учитель як фасилітатор, координатор та коучер, який створює можливість для учнів застосувати отримані навички для побудови нових знань. Саме набуття життєво важливих компетентностей може дати людині можливості орієнтуватися в сучасному суспільстві, сприяє формуванню в особистості здатності швидко реагувати на запити часу.


мова2


мова3


мова4