Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про проведення 43 Інтелектуального тридцятиденного заочного міжнародного заходу "50 СЛІВ"

Всеукраїнська дитяча громадська організація

"Гармонійний розвиток", з метою виконання нашого статутного завдання:

виховання членів організації у дусі загальнолюдських цінностей,

та за сприянням обласних департаментів (управлінь) освіти і науки України,

принагідно констатуючи 20-річчя з дня проведення аналогу першого заходу "50 слів",

 

оголошує  СОРОК  ТРЕТІЙ  ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ

ТРИДЦЯТИДЕННИЙ  ЗАОЧНИЙ  МІЖНАРОДНИЙ  ЗАХІД  "50 СЛІВ"

(інша його назва - САМОВДОСКОНАЛЕННЯ,

ще інше, неофіційне гасло - Ау-у-у!  Де  ви,  промінчики  світла

 серед  хащ  дрімучого  лісу  сірості  та  розумової  ліні?!).

Умови участі розміщені на сайті   www.http://h-d.in.ua

та на блозі   http://vmk-garmonia.blogspot.com

 

Терміни 43-го заходу "50 СЛІВ"– з 20.03  по  20.04.2018 року.  Два етапи (тури).

– Захід проводиться у вигляді або індивідуальної участі, або групової.

– Запитання цього заходу орієнтовані здебільше на таку групу країн: Україна; Росія; Білорусь, Молдова (ПМР), Казахстан.

– Урахуйте “розмитість”, завуальованість деяких запитань. Таке зроблено для того, щоб утруднити механічне відшукання відповідей за допомогою Інтернету.

– Багаторічна статистика проведення "50 СЛІВ" показує, що ви, мабуть, не відповісте на всі 50 запитань. Середній загальний результат за всі роки – це близько третини правильних відповідей.

 

ОФОРМЛЕННЯ.

– Кожний індивідуальний учасник пише відповіді (тобто, умовно кажучи,       50 слів роботи) власноруч, від руки (а от "шапку", коментарі можете й друкувати).

– Ті, хто відправлятиме роботи Інтернетом: надсилайте їх сканованими/ сфотографованими аркушиками об'ємом, не більшим за 500 Кбайт/сторінка.

– Відповідь на кожне запитання – це, найчастіше, перше слово (як правило, якщо не вказано іншої умови, то українською мовою), символ чи число, яке написане відразу після номера запитання. Коментарі пишуться лише після відповіді (а якщо ваша відповідь вимушено виходить багатослівною, то першим напишіть слово, яке, на вашу думку, є найважливішим, найсуттєвішим).

– Уважно вчитуйтеся в те, про що ми просимо написати. Бо якщо, скажімо, на запитання "Прізвище режисера кінофільму "Земля" ви відповісте: "Олександр Довженко", ми констатуватимемо, що в принципі ви міркували в "потрібному напрямку", але вважатимемо цю відповідь неправильною.

– Щодо закордонних власних назв: оцінювання їхньої правильності буде максимально лояльним. Тому, приміром, можна їх записувати українськими літерами, але так, щоб вони читалися/вимовлялися якомога більш схоже до оригіналу, наприклад: Мєндєлєєв, Сєргєй, Кішинеу ... .

 

– Індивідуальні учасники! Перед відповідями на запитання першого туру зверху на аркушику після своїх обов'язкових прізвища та імені (увага! Те й те – лише в називному відмінку!) ще напишіть: 1) дату народження (це – для тих, кому ще не виповнилося 18 років. Адже, як знаєте, для них є дві окремі номінації); 2) свою повну адресу (і поштовий індекс теж); а також: 3) бажано – професію, а для учнів (студентів) – ваш навчальний заклад або вашу громадську організацію, його (її) адресу та поштовий індекс; 4) дні початку ознайомлення та завершення виконання завдання (скажімо: 21.03 – 03.04).

– Групові учасники! Перед відповідями на запитання першого туру зверху       на аркушику обов'язково вкажіть умовну назву вашої групи (приміром: "9-А клас школи №2 міста Х"; "Команда "Ой" ...), а також – повну адресу та дні початку ознайомлення та завершення виконання завдання (наприклад: 21.03 – 03.04).

 

– На аркушиках з відповідями на другий тур можете писати лише прізвище/ім'я (назву групи) та кількість днів, витрачених на виконання завдання.

– Для тих, хто надсилатиме відповіді звичайно поштою: для економії витрат можете зібрати декілька відповідей учасників і відіслати їх в одному конверті.

 

 

БОНУСИ ТА ШТРАФИ.

– За уточнюючі пояснення, а також за їхню ретельність можете отримати     додаткові 0,2–5 бали. Не лінуйтеся! Це буде важливим, скажімо, й тоді, коли         у Вас є хоча б найменший сумнів в однозначності якоїсь відповіді.

– У цьому заході кожне з двох практичних запитань (а це № 1 і № 26) оцінюватиметься поп'ятеренно.

– Якщо до декількох запитань (не обов'язково до всіх, див. нижче) учасники дадуть практично однаковий набір НЕправильних відповідей та пояснень, тобто якщо є підозра на так званий плагіат, то ці роботи ніяк не відзначатимуться.

Плагіат фіксуватиметься за таким логічним чітким життєвим критерієм: один збіг неправильного – це випадковість, два збіги – це підозра, три збіги – це закономірність. Тож: роботи вважатимуться плагіатними, якщо в учасників будуть або хоча б три спільні однакові НЕправильні відповіді або хоча б три спільні НЕправильні пояснення до них.

 

– Учасник штрафується (найчастіше від 0,1 до 1 бала):

а) за відповіді, написані не в порядку зростання номерів (тобто якщо деякі відповіді переставлені місцями або викинуті), чи написані не одна під одною. Тож якщо на певне запитання немає відповіді, то все одно напишіть номер запитання, після якого або ставте прочерк, або взагалі нічого не пишіть;

б) за надсилання відповідей, написаних нерозбірливим почерком або (і) на неохайному (скажімо, з нерівними краями) аркуші. У випадку б) оргкомітет залишає за собою право взагалі не розглядати відповіді;

в) (тим учасникам, які відправили відповіді Інтернетом) – за перевищення об'єму кожного зісканованого аркушика значно більше за 500 Кбайт (за кожні зайві 100 Кбайт – штраф у 0,1 бала). Еліти цей абзац не стосується.

– Штрафується на 10 балів індивідуальний учасник (крім еліти), який надіслав надруковані (не написані від руки) відповіді (мова тут лише про 50 слів-відповідей).

– Якщо якась відповідь буде відрізнятися від правильної на один знак (скажімо, Ви припустилися орфографічної помилки), то за це Вам буде автоматично зараховано лише 0,5 відповіді. Відповідь, яка буде різнитися від правильної хоча б на два знаки, буде вважатися неправильною.

– Нечітко написана літера трактується не на користь учасника.

– (увага!) Якщо від однієї групи учасників (критерієм, одна це чи різні групи, буде їхня назва) або від одного учасника надійде декілька варіантів відповідей, то в залік їй (йому) піде НАЙГІРШИЙ варіант відповідей.

– За кожний повний чи неповний позалімітний день запізнення надсилання відповіді нараховується штраф у 0,5 бала.

 

 

ПІДСУМКИ. НАГОРОДЖЕННЯ.

– Остаточні результати та місця визначатимуться за загальною кількістю правильних відповідей учасника в обох турах плюс бонусні очки мінус зняті бали. Для учасників не з України, враховуючи те, що їм пропонується лише 25 запитань, їх результат (крім трьох бонусів "П", "Е", "З") буде множитися на два.

– Окремо (додатковим заліком) будуть відзначені: а) три кращі учні (дитини, точніше – учасники до 18-ти років), а також – б)  три кращі сільські учні (дитини).

– Учасники, члени ВДГО “Гармонійний розвиток”**↓, які працювали самостійно, сумарний результат яких більший за половину показника переможця, та які увійдуть до ста кращих учасників, отримають безкоштовні дипломи з символікою ВДГО “Гармонійний розвиток”.

Членам ВДГО “Гармонійний розвиток”**, які потраплять до трійки кращих, надішлемо безкоштовні грамоти з символікою ВДГО “Гармонійний розвиток”.

**↑ – членом ВДГО “Гармонійний розвиток” є та група (колективний учасник) чи людина, яка колись раніше (зокремадо завершення цього заходу) надсилала до ВДГО “Гармонійний розвиток” письмову заяву довільної форми про вступ.

Враховуючи те, що ми, оргкомітет, вже "сто років", не зважаючи на жахливе обезцінення гривні та зростання цін на все, не змінюємо розцінки у виготовленні та в розсиланні відзнак, і тому фінансово дуже потерпаємо:  якщо член ВДГО “Гармонійний розвиток” бажає мати додаткові нюанси оформлення відзнак, приміром, бажає отримати ламіновану відзнаку, то просимо це оплатити.

– НЕ члени ВДГО “Гармонійний розвиток”, які працювали самостійно, і сумарний результат яких більший за половину показника переможця, та які увійдуть до ста кращих учасників заходу, отримають фабричні відзнаки лише після попереднього відшкодування ними витрат оргкомітету (це наші поїздки до м. Києва, закупівля відзнак та кольорове вдрукування в них тексту, поштові витрати тощо). Загальна вартість цих витрат залежить від кількості замовлень та виду відзнак, й орієнтовно (станом на лютий 2018 року) становить від 15 до 25 гривень за кожну відзнаку.

– Кошти на виготовлення та на відсилання відзнак надсилаються простим (не "крутим"!) електронним переказом на поштову адресу, вказану трохи нижче,або:

Косенку Валерію Михайловичу на картку ПриватБанку № 5168 7572 7671 4427.

 

– Після завершення заходу, тобто після 20.04.2018р., та після підведення підсумків учасники (всі! Навіть члени ВДГО “Гармонійний розвиток” чи еліта, тим паче не наші члени) обов'язково сповіщають нам окремим листом, за якою конкретною адресою ми повинні надіслати відзнаку. Тож ми не будемо враховувати відмовку: "– А я це вказав у своїй роботі" (в тему див. одну з наших реплік у папці "Оголошення").

 

 

Запитання обох турів 43-го заходу "50 слів" будуть оприлюднені

на нашому офіційному сайті  www.http://h-d.in.ua  десь 20 березня ц.р.

а відповіді на них надсилаються за адресою: Валерій Михайлович Косенко, вул. Фастівська, 41, смт. БОРОВА, Фастівський р-н, Київська обл., Україна, 08520,

або e-mail: questgarmonia@gmail.com  чи  val5060@ukr.net ,

в такі терміни: перший тур – до 5.04.2018 р., другий тур – до 20. 04.2018 р.

 

 

Бажаний телефонний дзвінок – перевірка, чи ми отримали

(в Інтернеті – чи відкрили/прочитали) Ваші відповіді.

 

 

Телефон/факс (04565)–4–22–99.   Моб.: (067)–309–51–54.