Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Робота вчителя-логопеда з педагогами ДНЗ № 23 «Дударик»

Робота вчителя-логопеда з педагогами ДНЗ № 23 «Дударик»

Сучасний етап розвитку теорії і методики дошкільної освіти характеризується широким використанням різноманітних технологій. Багато з них спрямовані на навчання дітей читанню з раннього віку. Загальновідомою є методика М.Зайцева.

До 5 років іде процес формування дитячого мовлення. Більшість дітей раннього віку не промовляє цілий ряд звуків. Зазвичай, це сонорні та шиплячі звуки.

«Як можна вчити читати дитину з помилками у звуковикові? В даному випадку дорослі формують майбутнього дисграфіка, так як дитина запам’ятовує букву відповідно до помилок у промовлянні звуку», - з такими словами звернулась до присутніх Наталія Омельченко, вчитель-логопед ДНЗ № 23 «Дударик», під час презентації авторської методики, зміст якої полягає в тому, що ознайомлення з буквами і навчання читанню відбуваються у тісному взаємозв’язку з формуванням фонетико-фонематичних процесів у дошкільників.

Для цього варто використовувати «модифіковані» кубики М.Зайцева. На них зображені поруч із буквою предмети чи об’єкти живої природи, з якими асоціюються певні звуки. Під час звуконаслідування у дитини формується правильне промовляння звука й одночасно йде ознайомлення з його зоровим образом – буквою. В основі цієї методики лежить принцип полісенсорного навчання – у грі з кубиками активізується діяльність усіх аналізаторів дитини.

Для впровадження даної методики автором підібрана добірка ігрових методів і прийомів, цікавих віршованих текстів для автоматизації звуків. Крім того запропонована система вправ для розвитку загальної і дрібної моторики.

Дану авторську методику можуть використовувати вихователі ДНЗ, батьки дітей-логопатів та вчителі-логопеди під час корекції та з метою попередження проблем у навчанні дитини в школі.


днз 23 2


днз 23 3