Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся семінар-практикум для вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему «Розвиток комунікативних навичок у дітей з розладами спектру аутизму»

Відбувся семінар-практикум для вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему «Розвиток комунікативних навичок у дітей з розладами спектру аутизму»

28 лютого 2018 рокувідбувся семінар-практикум для вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему «Розвиток комунікативних навичок у дітей з розладами спектру аутизму»на базі НРЦ Івано-Франківської обласної ради у с.Угорники. Метою семінару було підвищити рівень професійної та особистісної компетенції вчителів-логопедів щодо роботи з дітьми з розладами спектру аутизму (РСА), розширити уявлення використання різних прийомів роботи з розвитку мовлення у дітей з розладами спектру аутизму.

Учасниками семінару були вчителі-логопеди логопедичного пункту Департаменту освіти та науки, логопедичних груп ДНЗ № 30 «Ластівка» для дітей з тяжкими порушеннями мовлення (ТПМ), вчителі-логопеди НРЦ для дітей з порушенням опорно-рухового апарату та вчителі початкових класів для дітей з ТПМ НРЦ.

На початку семінару директор НРЦ Наталія Гаврилюк коротко ознайомила присутніх фахівців з історією виникнення закладу корекційного спрямування та сформулювала основні завдання закладу. «Місія школи полягає у тому, щоб створити найбільш сприятливі умови розвитку для дітей, які потребують корекційної підтримки», - такими словами закінчила свій виступ директор закладу.

Під час роботи семінару вчителі-логопеди мали можливість ознайомитися з етіологією розладів спектру аутизму, супутніми та поведінковими розладами у дітей із РСА та прийомами ранньої діагностики РСА у дітей 3-4р.ж.. Про власний досвід з даного питання доповіла голова методичного об’єднання вчителів-логопедів НРЦ Світлана Муравська.

Питання розвитку мовленнєвих навичок у дітей із РСА розглядалося з різних сторін. Про розвиток лексико-граматичних категорій у дітей з ТПМ через корекцію лексико-семантичних умінь розповіла вчитель-логопед НРЦ Лілія Кофлюк. Спеціаліст презентувала програму корекційного впливу, зупинилася на завданнях кожного етапу, сформулювала шляхи вирішення проблем, які можуть виникнути в роботі.

Про розвиток експресивного мовлення у дітей із РСА доповіла вчитель-логопед НРЦ Марина Каліфіцька. Обґрунтувавши необхідність навчання читанню такої категорії дітей, вона ознайомила присутніх фахівців із особливостями використання в роботі поскладового, глобального, аналітико-синтетичного методів навчання читати та із новітніх – з ребус-методом.

За круглим-столом учасники семінару обговорили проблемні питання та підвели підсумки роботи.

 IMG-3c1fea5900a323504effcf81ddf78b14-V

IMG-7da57de8ccfb4b20484ec4ac5c1193fb-V

IMG-7fc13fd858cefb439b823124144cff25-V

IMG-fba216946fcd4afc6ee00a1d2570a61f-V