Відбулося засідання школи молодого вчителя інформатики
Скільки б ти не жив, усе життя слід навчатися…
(Сенека)
Відповідно плану роботи Департаменту освіти та науки на базі ЗШ №28 проведено засідання школи молодого вчителя інформатики для учителів інформатики кваліфікаційної категорії «спеціаліст», які викладають у 5-11 класах.
Розпочала роботу школи молодого вчителя інформатики заступник директора з навчально-виховної роботи ЗШ №28 Т.Стефанишин, яка ознайомила молодих спеціалістів з роботою навчального закладу. Педагоги переглянули мотиваційний фільм про необхідність і простоту вивчення програмування та можливість реалізувати себе у житті завдяки здобутим навичкам.
Методист інформаційно-методичного центру О.Солом’яна повідомила учасникам про проект “Girls Can”, покликаний сформувати дієву модель для реалізації концепції рівних можливостей у використання сучасних освітніх інструментів для розвитку технічних та комунікативних навичок у школярів віком 7-14 років, а також надати доступ до нових педагогічних інструментів та методик викладання інформатики у навчальних.
З метою закріплення навиків роботи молодих учителів інформатики у програмі Lazarus, створення простих проектів А. Типчук, учитель інформатики ЗШ №28, провів майстер-клас «Розв'язування задач за допомогою умовних та циклічних операторів засобами мови Lazarus». Завдяки активному спілкуванню, педагоги проаналізувати доцільність використання середовищ мов програмування, їх можливостей для використання в професійній діяльності учителя; акцентували увагу на можливостях застосування мови програмування Lazarus; удосконалили практичні навики роботи з Lazarus; обмінялися досвідом.
У практичні частині молоді педагоги успішно склали програми знаходження факторіалу числа n! використовуючи форми та цикли (for, repeat, while). Частині учасників ШМВ вдалось реалізувати програму побудови дерева Піфагора способом рекурсії (організації обчислювального процесу, при якому метод в ході виконання обчислення звертається сам до себе).
Рефлексуючи, молоді учителі інформатики одностайно погодилися: «Програмувати це легко та просто!».