Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулися перші практичні заняття вивчення комп’ютерної грамотності

Відбулися перші практичні заняття вивчення комп’ютерної грамотності

Учитися – означає виявляти те,

що ти вже знаєш.

Робити – означає демонструвати те, що ти це знаєш…

                                                                                Ричард Бах

Державним стандартом початкової загальної освіти передбачено впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітньому процесі початкових класів закладів загальної середньої освіти, формування і розвиток у молодших школярів ключових компетентностей, серед яких можна виділити ІКТ-компетентність та «уміння вчитися» як здатність до самоорганізації в навчальній діяльності. Можливості сучасного уроку й системи освіти загалом значно розширюються завдяки використанню мультимедійних, інтерактивних технологій, Інтернету. Неготовність більшості вчителів початкової школи до використання комп’ютерних технологій у своїй професійній діяльності є важливою проблемою інформатизації освіти, яка може бути вирішеною шляхом організації навчання з освоєння комп’ютерної грамотності та самоосвіти.

З метою підготовки вчителя початкових класів до якісного викладання в умовах інформатизації освіти, запровадження НУШ, відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки на базі ЗШ №21 та гімназії №2 проведено перші практичні заняття вивчення комп’ютерної грамотності.

Оскільки у ранньому шкільному віці закладаються основи подальшого успішного навчання учня та розвитку його особистості, важливим чинником є ефективна діяльність педагога. Від правильного вибору методики викладання, вдалого її застосування, від наполегливої роботи вчителя початкових класів залежить базова підготовка учня. Вміння ефективно використовувати можливості комп’ютера, здійснювати пошук необхідної інформації, створювати та ефективно демонструвати інформацію учням завдяки застосуванню програми Microsoft PowerPoint навчалися учителі початкових класів у ЗШ №21. Методист інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки О.Солом’яна провела майстер-класстворення презентацій у даній програмі. Завдяки активному спілкуванню у процесі практично-орієнтованого заняття, педагоги опанували основні принципи роботи у програмі та підвищили свою професійну майстерність.

Учні 1 -4 класів мають наочно-образне мислення, тому важливо будувати навчання, застосовуючи як можна більше якісного ілюстративного матеріалу. З метою урізноманітнення форм та методів проведення уроків у початковій школі заступник директора з навчально-виховної роботи гімназії №2 Н.Семенів провела майстер-клас «Ресурси для створення навчальних матеріалів». Педагоги ознайомились з найпростішими сервісами для створення дидактичних матеріалів до будь-якого уроку, навчились створювати кросворди, ребуси, інфографіку.

Для сучасної освіти немає іншого вибору, окрім адаптації до інформаційного суспільства, основна мета якої в тому, що дітей необхідно навчити сприймати інформацію, вирішувати завдання, спілкуватися з людьми й розуміти суть змін, необхідних у суспільстві. Виконати це завдання спроможні тільки підготовлені, освічені фахівці, які у своїй роботі використовують широкий спектр потенціалу сучасних інформаційних комп’ютерних технологій.

 IMG_20180228_094420

IMG_20180228_094654



комп.грамотність2


комп.грамотність