Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулося засідання школи перспективного педагогічного досвіду вчителів зарубіжної літератури міста

Відбулося засідання школи перспективного педагогічного досвіду вчителів зарубіжної літератури міста

Вміє вчити той, хто вчить цікаво,

хто викладає свій предмет…так,

щоб у душі учня зазвучали струни у відповідь

і ні на хвилину не засинала його допитливість

                                                          А.Ейнштейн

 

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 20 березня 2018 року на базі ЗШ № 2 відбулося засідання Школи перспективного педагогічного досвіду вчителів зарубіжної літератури міста. Методист ІМЦ Н.Рущак ознайомила присутніх педагогів із метою проведення заходу та зазначила, що педагогічні майстерні сприяють подальшому розвитку професійних компетентностей учителів зарубіжної літератури міста, обміну досвідом, поширенню застосованих педагогами сучасних технологій навчання, моделюванню різних форм роботи з учасниками.

Учитель зарубіжної літератури ЗШ № 2 Галина Пенькова провела педагогічне моделювання «Мотиваційний аспект пізнавальної активності та самостійності на уроках зарубіжної літератури». Педагог наголосила, що насамперед учитель повинен формувати зміст навчального матеріалу як систему практичних і навчальних завдань та організовувати активні дії учня з їх вирішенням. Від майстерності вчителя, його педагогічного досвіду і психологічного настрою залежить те, чи зможе він використати такі методи і форми роботи із школярами, за яких у них сформуються сталі позитивні мотиви для набуття знань, умінь і навичок, виникнуть інтелектуальні інтереси.

Для формування навчальних мотивів велике значення має використання ситуацій пізнавальної новизни, інтерактивних ігор, навчальних дискусій, пізнавальних суперечностей, використання різноманітних аналогій тощо. Залучення учнів до ситуацій навчальних дискусій поглиблює їхні знання з окремих питань і на цьому ґрунті викликає нову хвилю інтересу до навчання.

Як метод мотивації Галина Тарасівна найчастіше у своїй діяльності використовує технології: технологію зустрічних зусиль (за А.Богосвятською) та технологію критичного мислення. Заслуговують на увагу форми та прийоми роботи вчителя на уроках: гра-дослідження «Речі героїв», «Один день із життя героя», «Моя асоціація», «Літературний двобій», «Складання пазлів», «Пройти лабіринтом». Особливо цікавим була демонстрація міні-проектів («Моя перша ілюстрована книга»), проектів («Спектакль»). Проектна діяльність формує в учнів сталі позитивні мотиви для набуття знань, умінь і навичок, виникнення інтелектуальних інтересів. Майстер-клас учителя проведено на високому науково-методичному рівні.

 У ході заходу вчителі зробили висновки: щоб навчити дитину, треба не просто передати їй знання і вміння, а й викликати в неї відповідну активність, пізнавальну чи практичну. Важливим структурним елементом цієї активності є мотивація, у якій виявляється ставлення школярів до навчання.  Завдання сучасної освіти полягає у формуванні особистості з гнучким розумом, із швидкою реакцією на все нове, з повноцінними, розвинутими потребами подальшого пізнання та самостійної дії, із добрими орієнтувальними навичками та творчими здібностями. Така модель взаємопоєднаних педагогічних підходів, методів, прийомів, форм, засобів навчання сприяє підвищенню рівня навчальних досягнень, формуванню життєвих компетентностей, загальнолюдських цінностей, подальшій соціалізації особистості.

 1яя

1яяя

1я1я