Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбувся семінар учителів інформатики «Формування компетентностей шляхом розвитку творчого мислення учнів»

Відбувся семінар учителів інформатики «Формування компетентностей шляхом розвитку творчого мислення учнів»

«Ми повинні перестати вчити знаннями, а вчити чомусь унікальному, тому що машини не здатні засвоїти.

 Це навики розвитку, віри, цінностей, незалежного мислення, командної роботи, піклування про інших»

                                                                                                                                               Джек Ма

(ДжекМа Юнь — китайський підприємець, засновник і голова ради директорів компанії Alibaba Group.)

Сучасне суспільство розвивається шаленими темпами і дуже гостро потребує компетентних спеціалістів. Ми повинні ставити за мету формувати не просто обізнаних учнів, а розвивати творчу, компетентну особистість, яка інтегрує знання, уміння, навички, що виявляються у прагненні, здатності і готовності до ефективного застосування сучасних засобів інформаційних і комп’ютерних технологій для вирішення завдань у професійній діяльності, у повсякденному житті.

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 20 березня 2018 року на базі СШ №1 проведено семінар учителів інформатики «Формування компетентностей шляхом розвитку творчого мислення учнів».

Директор СШ №1 Л.Мурга та заступник директора з навчально-виховної роботи Л.Врюкало презентували учасникам семінару історію, розвиток та діяльність навчального закладу, поділились успіхами роботи учнів та педагогів, акцентували увагу на шляхах мотивації учнів до навчання. Найважливіший навик, який повинна винести дитина із шкільних років, — уміння і бажання вчитися впродовж усього життя.

«Усі люди народжуються креативними. Та з часом починають сумніватися. Основні фактори, які сіють сумнів, -  це страх спробувати і невпевненість у своїх силах», - наголосила учитель інформатики СШ №1 Ю.Голотюк у своєму виступі «Розвиток творчого мислення учнів на уроках інформатики». Щоб подолати страх учнів, педагог пропонує забути про шаблони викладання і дати можливість їм творити! Розвивати творчу компетентність, яка визначається як здатність людини генерувати ідеї, висувати гіпотези; здібність фантазувати; асоціативність мислення; здатність бачити протиріччя; діяти, - педагог пропонує через розв’язування компетентнісних задач, створення проектів.

Учитель інформатики СШ №1 Л.Чігур проаналізувала проект Google для заохочення майбутніх програмістів Blockly Games, інтерактивні онлайн-платформи Codecademy, App Inventor, Code.org, волонтерський проект навчання дітей 9-11 років основам програмування та web-технологій Code Club Ua у своїй презентації «Творча діяльність учнів у середовищі програмування Scratch, Code».

П.Придюк, учитель інформатики СШ №1, керівник гуртка «Робототехніка»,  виклав тези «Основи програмування і робототехніки засобами LegoMindstorms». Навчання робототехніці в закладі відбувається за системою LEGO Education – 4C. Це означає, що кожне заняття реалізує циклічну модель, яка базується на чотирьох складових: взаємозв’язку, конструюванні, рефлексії та розвиткові.

Учні працюють із наборами LEGO MINDSTORMS EV3. З їх допомогою можна створити власних роботів LEGO: тварин, транспортні засоби, машини, прилади - і самостійно управляти ними! За допомогою різних сполучень програмних блоків, моторів і датчиків школярі змушують свої моделі ходити, говорити, захоплювати предмети, думати –  виконувати будь-які дії.

Зараз до школи приходять абсолютно нові за типом мислення учні,  покоління Z — «цифрові» діти. Вибір — їх головна цінність. Пошук — те, що вони вміють найкраще. Для них завжди існує цікавіший сайт, найсвіжіша інформація — треба тільки знайти. Якщо їм цікаво і вони самі цього хочуть — готові викладатись на всі сто.