Сім’я - найважливіший фактор у формуванні особистості
Серед важливих завдань, що стоять перед школою, є подальший розвиток педагогічної єдності дій школи, сім’ї, громадськості у вихованні підростаючого покоління.
Перші життєві уроки дитина отримує у сім’ї. Її перші вчителі та вихователі — батько та мати. Загальновідомим є той факт, що для дитини загальні сімейні повсякденні радощі й прикрості, успіхи та невдачі — це джерело, з якого народжуються чуйність і доброта, дбайливе ставлення до людей.
Багаторічний педагогічний досвід методичного об’єднання вчителів історії та правознавства ЗШ №24 переконує у тому, що необхідно вести постійну просвітницьку роботу серед вчителів, бо саме вони можуть спрямувати батьків на створення в сім’ях умов, що сприяють розвитку особистості дитини. А тому недаремно для семінару вчителів історії вибрано тему «Формування у школярів якостей сім'янина на уроках історії України», Він був проведений 22.03.2018року на базі ЗШ №24.
Перед учасниками семінару ставились такі завдання:ознайомитись з методами та формами роботи щодо формування у школярів якостей сім’янина на уроках історії та в позаурочний час;розглянути основні аспекти удосконалення роботи вчителя шляхом створення цікавих епізодичних ситуацій , які впливають на формування особистості. Учасникам семінару було запропоновано такі форми роботи :
-науково-методичне інформування (методист ІМЦ Л.Руда ознайомила вчителів із новими нормативно- правовими документами сімейного та цивільного права України);
-екскурсія по кабінету «Берегиня Кліо українського народу»;
-екскурсія рекреацією «Історія розвитку та становлення українського війська»;
-презентація фото- та відеоматеріалу по сімейному вихованнюз досвіду роботи вчителів історії: Шамотайло В.А., Прокопенка М.М.,Волкович С.В.
Спільною думкою всіх учасників семінару була та думка, щосімейне, моральне виховання сприяє формуванню громадянської компетентності школярів, вмінню й навичкам спілкуватись, встановлювати конструктивні відносини між людьми, розв’язувати соціальні суперечності, формувати установки на толерантне розв’язання конфліктів.