Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Профорієнтація молоді як механізм формування свідомого професійного  вибору

Профорієнтація молоді як механізм формування свідомого професійного  вибору

Найкращий спосіб

передбачити своє майбутнє –

створити його!

                            Пітер Друкер

У житті кожної людини настає момент, коли необхідно прийняти для себе одне з найважливіших рішень – вибрати справу до душі, за покликанням, тобто професію. Вибір професії поруч з вибором супутника життя є одним з найважливіших виборів у житті людини. Але відмінність полягає в тому, що якщо супутника рекомендовано обирати одного, то з професією навпаки, її можна змінювати відповідно до життєвих обставин, які складаються в житті людини. Школа дає можливості молодій людині не лише оволодіти певним набором життєво необхідних знань, умінь та навичок, усвідомити власні таланти та здібності, але допомагає зробити свідомий вибір майбутньої професії. Те, чим буде займатися людина в майбутньому, істотно впливатиме на фінансовий стан, соціальний статус, на все життя в цілому.

 Відповідно  до підписаної угоди про співпрацю між Департаментом освіти та науки та Івано-Франківською філією Івано-Франківського обласного центру зайнятості впродовж навчального року у всіх закладах загальної середньої освіти міста для учнів 7-10 класів проводяться спільні профорієнтаційні заходи.

«Ярмарок професій», який відбувся у приміщенні ВПУ СОТ (вул.Дорошенка, 28), відвідали понад 200 майбутніх випускників шкіл міста. Учасники мали змогу поспілкуватися із представниками вищих та професійно-технічних навчальних закладів, отримати кваліфіковані відповіді на запитання.  Листівки, буклети, довідники, папки  з описами професій – це неповний перелік інформаційно-довідкових  матеріалів, якими могли скористатися учасники ярмарку. Окрім того учні мали можливість визначивши свій професійний типта відповідне йому професійне середовище.

Кажуть, що професії можуть ощасливити того, хто має до них покликання, але вони прирікають на загибель того, хто взявся за них поспішно,  піддавшись моменту. Хай вибір професії не буде помилковим і принесе не тільки успіх, а й щастя, задоволення і духовний розвиток.


фотографія21