Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулось тренінгове заняття «Використання інтерактивних технологій навчання при організації освітнього процесу в умовах роботи груп продовженого дня» для учасників школи молодого вихователя груп продовженого дня

Відбулось тренінгове заняття «Використання інтерактивних технологій навчання при організації освітнього процесу в умовах роботи груп продовженого дня» для учасників школи молодого вихователя груп продовженого дня

Педагоги не можуть успішно когось учити,

якщо в цей час ретельно не вчаться самі.

А. Апшерон

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки відбулось тренінгове заняття «Використання інтерактивних технологій навчання при організації освітнього процесу в умовах роботи груп продовженого дня» для учасників школи молодого вихователя груп продовженого дня.

На занятті вихователь груп продовженого дня ЗШ № 4 І.Рудницька та ЗШ № 25 Л.Марцінків ознайомили присутніх з технологією та особливостями проведення квесту. Квест (від англ. Quest – «пошук») – інтерактивна гра з сюжетною лінією, ceнс якої полягає у поетапному вирішенні різних головоломок і логічних завдань. Ця інтелектуальна розвага з кожним роком завойовує все більшу популярність у нашій країні. Її полюбляють і діти, і дорослі. Тому квест на групі продовженого дня з будь-якою навчальною чи виховною метою точно сподобається школярам, головне, вдало підібрати сюжет, який би відповідав віковим особливостям учнів.

Вчитель ЗШ ім.С.Русової О.Скомаровська поділилась досвідом щодо використання технологій критичного мислення. Критичне мислення нині є одним з наскрізних завдань навчально-виховного процесу, йдеться й у Концепції нової української школи.

Методист ІМЦ З.Галас наголосила на тому, що з педагогічної точки зору критичне мислення – це комплекс мисленнєвих операцій, що характеризується здатністю людини: аналізувати, порівнювати, синтезувати, оцінювати інформацію з будь-яких джерел; бачити проблеми, ставити запитання; висувати гіпотези та оцінювати альтернативи; робити свідомий вибір, приймати рішення та обґрунтовувати його.

Цим мисленнєвим операціям можна і необхідно навчати, а далі – вдосконалювати їх, тренувати, як, наприклад, тренують м’язи спортсмени чи техніку гри – музиканти. І саме школа є ідеальним середовищем для цього, як на уроках так і в позаурочний час.


фотко2


фото3


фотко4