Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про підсумки проведення показового інструктивно-методичного заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ»


ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

 

від  05.04.2018р.                                                                             № 301

 

Про підсумки проведення показового

інструктивно-методичного заняття

«День цивільного захисту в ЗНЗ»

 

         Відповідно до Кодексу Цивільного захисту України, п.7 Положення про єдину державну систему цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 09.01.2014 року № 11,  Типового положення про функціональну підсистему єдиної державної системи цивільного захисту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.03.2015р. №101, наказу Міністерства освіти і науки України від 21.11.2016р. № 1400 «Про затвердження Положення про функціональну підсистему навчання дітей дошкільного віку, учнів та студентів діям у надзвичайних ситуаціях (з питань безпеки життєдіяльності) єдиної державної системи цивільного захисту, на виконання наказу департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 05.01.2017р. № 5 «Про підсумки роботи закладів освіти області з питань цивільного захисту у 2017 році і завдання на 2018 рік»,  на виконання  наказу Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради від 05.02.2018р. № 103 «Про організацію та проведення показового інструктивно-методичного заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ»  29 березня 2018року на базі Івано-Франківської ЗШ № 25 проведено показове інструктивно-методичне   заняття «День цивільного захисту в ЗНЗ» на тему «Знати, щоб передбачити, передбачити, щоб зберегти життя» для директорів закладів загальної середньої освіти та вчителів предмета «Захист Вітчизни».

         Дирекція школи належним чином підготувалась до проведення показового Дня цивільного захисту. Було видано організаційний наказ, затверджено план проведення інструктивно-методичного заняття, у підготовчий період проводились виробничі наради з підготовки до проведення заняття, налагоджено співпрацю із працівниками структурних підрозділів МНС.    

Метою проведення показового заняття було вироблення умінь, навичок в особового складу закладу грамотно й чітко  діяти у різних надзвичайних ситуаціях для захисту свого здоров’я та життя.

У проведенні показового заняття брали участь директор Департаменту освіти та науки І.Смаль, працівники Департаменту освіти та науки та Івано-Франківського обласного управління та навчально-методичного центру ДСНС, директори та вчителі предмета «Захист Вітчизни» закладів загальної середньої освіти м. Івано-Франківська.

Заняття розпочалось збором керівного складу та фахівців ЦС школи на якому директор школи С.Якимів поставила задачі присутнім щодо проведення показового заняття. Після цього відбулась урочиста лінійка відкриття Дня цивільного захисту. Дирекція закладу та гості оголосили план проведення Дня цивільного захисту, звернула увагу на мету та основні завдання проведення інструктивно-методичного заняття, зазначили актуальність даних питань. 

Присутні мали змогу переглянути турнір ерудитів «Знаємо, вміємо, виконуємо!» (керівники В.Брова, К.Костюк, М.Іванців, М.Майхрович). Цікави та повчальними були години спілкування «Допоможемо тому, хто в біді» (5-Д кл., вчитель О.Заморока), «Дії учнів під час НС» (6-Б кл., вчитель Г.Фешовець), «Правила поведінки в різних ситуаціях» (7-В кл., вчитель В.Костюк), «НС природного характеру» (8-А кл., вчитель Н.Тиханська), «НС та загрози їх виникнення» (9-В кл., вчитель В. Турчанська).

На першому уроці класні керівники у цікавій та змістовній формі розповіли учням про необхідність дотримання правил пожежної безпеки в побуті, під час подорожі до лісу та про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки. Дітей ознайомили з правилами поведінки на водоймах та діям під час радіаційної небезпеки. Також були проведені вікторини на тему «Основи поведінки учнів у надзвичайних ситуаціях».

Упродовж дня школярі мали змогу переглянути навчальні мультиплікаційні та документальні фільми.

В приміщенні школи було розгорнуто тематичну виставку учнівських плакатів, малюнків та стіннівок (відповідальні В.Брова, О.Кружинська).

На завершальному етапі було проведено навчальну евакуацію школярів та працівників закладу, де учні та вчителі продемонстрували достатню виникнення надзвичайної ситуації.

На подвір’ї школи працівники ДСНС показали дітям, як необхідно проводити евакуацію під час НС, школярі мали можливість оглянути пожежну техніку.

         Заняття завершилось детальним аналізом побаченого та підведенням підсумків проведення показового інструктивно-методичного заняття.

         Беручи до уваги викладене вище

НАКАЗУЮ:

1.     Оголосити подяку директору школи С.Якимів, заступнику директора

школи з навчально-виховної роботи Н.Багрійчук, вчителю «Захисту Вітчизни» В.Брові.

2.     Рекомендувати директору ЗШ №25 С.Якимів оголосити подяку учням

та  педагогам, які брали участь в підготовці та проведенні показового інструктивно-методичного заняття.

3.     Керівникам закладів освіти набутий досвід під час проведення

показового заняття у ЗШ № 25 використати під час організації та проведення Дня цивільного захисту у своїх закладах.

4.     Директору ЗШ №25 С.Якимів довести даний наказ до відома

педагогічного та учнівського колективу школи.

6. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

 

Директор Департаменту освіти та науки                                     Ігор Смаль

І.Валько, 52-13-11