Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Стартував проект ІТ-освіти для дітей і молоді

Стартував проект ІТ-освіти для дітей і молоді

29 березня 2018 року Департамент освіти та науки у співпраці з освітнім проектом “Робоклубlф”  провів навчальний тренінг педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, які впроваджуватимуть проект «Неформальна технічна та ІТ освіта для дівчат та інших незахищених груп як шлях до сталого та стійкого економічного розвитку» на території освітнього простору “РобоклубІФ” в “Промприлад. Реновація”


2 квітня 2018 року на базі ревіталізованих площ заводу "Промприлад. Реновація" відкрито освітній простір для технічної та ІТ-освіти школярів. Проект «Неформальна технічна та ІТ освіта для дівчат та інших незахищених груп як шлях до сталого та стійкого економічного розвитку» став можливим завдяки фінансової підтримки Федеративного міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини та низки приватних благодійників. Реалізуеться проект ГО “Iнша освіта», ГО «lвано-франківський IT-кластер” у співпраці з Департаментом освіти та науки Івано-Франківської міської ради, освітнім проектом “Робоклубlф” за партнерства з МіtОst е.V. та Промприлад. Рeновація.

Особливістю цього простору стане акцент на підтримці та ранній професійній орієнтації дівчат в технічній та ІТ сфері, які мають складати не менше половини навчальних груп. Ще й досі дівчат часто виключають з переліку претенденток на ролі майбутніх винахідниць, іноваторок та технічних спеціалісток, обмежуючи їх розвиток іншими “гуманітарними” освітніми траекторіями. Часом своїми необережними діями чи словами це роблять інші люди - вчителі, батьки або однолітки. Не маючи підтримки позитивних рольових моделей самі дівчата часто обмежують свої можливості. Проект є спробою створити позитивну альтернативу, в першу чергу, на рівні інноваційних навчальних методик, які з раннього віку можуть допомагати розкривати потенціал “технічної творчості” і дівчат, і хлопців. Адже суспільству потрібні щасливі та реалізовані люди, які знайшли себе як винахідниці і винахідники, інженери та інженерки, ІТ-шники та ІТ-шниці - або як представники та представниці будь-яких інших професійних напрямків, які знайшли своє покликання.

Загалом до проекту долучилось 420 дітей від 5 до 15 років та 23 вчителя закладів загальної середньої освіти, які пройшли відповідне навчання. Їх навчатимуть за п'ятьма напрямками три місяці (десять занять один раз на тиждень). За цей час діти вчитимуться збирати з конструкторів роботів та програмувати їх.

В рамках цього задуму учасники проекту апробовуватимуть навчальні методики; формуватимуть спільноту освітніх експертів, які працюють в полі технічної та ІТ освіти для дітей та підлітків; створять сучасне дружнє середовище у вигляді центру неформальної технічної освіти.

Окрім того, проект супроводжуватиметься інтенсивною комунікацією та дискусією про можливості дівчат в технічній та ІТ сфері, а також створенням умов та мотивації для того, щоб вони спробували себе в цій сфері.