Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Воркшоп-презентація вчителя української мови та літератури  ЗШ № 24 Марії Шпільчак Готуємо до ЗНО

Воркшоп-презентація вчителя української мови та літератури   ЗШ № 24 Марії Шпільчак  Готуємо до ЗНО

       Ми навчаємо не для школи, а для життя.

                 Сенека Молодший.

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 18 квітня 2018 року в залі засідань ІМЦ відбулася воркшоп-презентація навчально-методичних посібників учителя української мови та літератури ЗШ № 24 Марії Шпільчак «Підготовка до ЗНО з української мови та літератури» для вчителів-словесників міста. Пані Марія поділилася досвідом із укладання посібників та продемонструвала їх присутнім для підготовки ЗНО («Українська література у двох частинах: довідковий матеріал та тестові завдання», «Українська література: тематичні тестові завдання», «Українська література в таблицях», «Учимося за тестами ЗНО (2006-2017 роки). Українська мова»).

Метою проведення заходу було ознайомлення педагогів із труднощами, з якими стикаються випускники 11-х класів та вчителі, які готують школярів до зовнішнього незалежного оцінювання з української мови та літератури. Методист ІМЦ Наталія Рущак окреслила завдання, що постають перед учителями-словесниками та полягають у забезпеченні належних умов задля якісного й успішного розв’язання тестових завдань. Адже випускник Нової української школи повинен бути готовим до нових суспільних змін, уміти працювати в групі, команді, бути здатним до саморозвитку й самовдосконалення, бути готовим до труднощів в умовах конкурентної діяльності.

Особливою ознакою проведення воркшоп-презентації було те, що Марія Шпільчак поєднала методику майстер-класу та елементи тренінгу. Створивши сприятливе емоційно-психологічне середовище, учитель поділила учасників заходу на дві групи, кожна з яких мала конкретно визначені завдання. Марія Василівна використала інноваційну технологію «карусель», що спонукало педагогів більш глибоко проаналізувати певний матеріал, підвищити свій фаховий та методичний рівні, творчо підійти до виконання завдань. Це варіант кооперативного навчання, при якому одночасно залучаються до роботи всі учасники заходу та відбувається активне спілкування й обговорення проблеми. Саме така діяльність активізує пізнавальні навички педагогів, підвищує рівень знань з окресленої проблеми, уміння виділяти головне, креативно мислити та логічно використовувати набуті знання.

Перспективний досвід Марії Василівни свідчить, що проведенню майстер-класу передує ретельно і детально спланована самостійна робота педагога. Передусім, професія вчителя – професія творча. Чим вищою є креативність учителя, тим більше шансів для розвитку творчого потенціалу в учнів. Сучасні форми проведення методичної роботи вказують на необхідність вивчати щось нове для того, щоб підвищити свій професійний рівень і творчий потенціал.


IMG-63eeed37f50a38add219ca07f968a1e9-V


IMG-09922338d7e2576a1cec490c00c2a59a-V