Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулося засідання Школи молодого вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури

Відбулося засідання Школи молодого вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури

Відкрити у кожній людині творця, поставити її на шлях самобутньо-творчої, інтелектуально-повнокровної праці – це завдання стає нині першочерговим у практичній роботі школи

                                                      В.О. Сухомлинський

 

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 24 квітня 2018 року на базі ЗШ № 21 відбулося засідання Школи молодого вчителя української мови та літератури, зарубіжної літератури «Сучасний компетентнісно орієнтований урок».

Під час засідання Школи молодого вчителя методист ІМЦ Наталія Рущак зазначила, що сучасним вважається компетентнісно орієнтований урок, який своїми цілями, змістом, структурою і методами проведення відповідає найновішим вимогам теорії й практики навчання у школі та є високоефективним.

Методист окреслила роль учителя у просторі компетентнісно орієнтованого уроку, який мотивує навчальну діяльність, організовує здійснення певної діяльності за допомогою знань, формує ключові і предметні компетентності, здійснює підготовку до сучасного життя, генерує вміння учнів оптимально організовувати свою діяльність та вміння контролю і самоконтролю, оцінки й самооцінки. 

З метою формування практичних навичок ефективного проведення уроку, удосконалення професійної майстерності та опанування сучасними методиками і технологіями для молодих педагогів міста було проведено показовий урок української мови у 5 класі учителем української мови та літератури Оксаною Волошин (тема «Складне речення з безсполучниковим і сполучниковим зв’язком. Кома між частинами складного речення»). Урок був чітко структуризований, відповідав вимогам проведення. Засвоєння учнями матеріалу відбувалося у процесі пошуку, порівняння, уміння самостійно шукати необхідну інформацію, аналізувати її, а також успішно застосовувати набуті знання на практиці. Учитель упроваджує  технології критичного мислення, проблемного навчання та технології творчої діяльності. Це підвищує рівень засвоєння теоретичних відомостей, удосконалює культуру мовлення, розвиває мовне чуття й логічне мислення школярів.                                                        

Особливо емоційним та змістовно насиченим був урок української літератури в 10 класі, проведений учителем української мови та літератури Мартою Петрунів (тема «Проблематика новели В.Винниченка «Момент»). Педагог продемонструвала учасникам заходу високий рівень педагогічної майстерності, використання оригінальних методик, рівень володіння інформаційно-комунікаційними технологіями, а особливо вміння створити творчу атмосферу. Реалізація досвіду вчителя спрямована на  розквіт здібностей учнів, на формування їхніх основних життєвих компетентностей.              

Варто відзначити літературно-музичну композицію «Гортаємо сторінки першого видання «Кобзаря» Т.Г.Шевченка» (керівники: Любов Званич, Марія Боговід). Майстерна сценічна культура школярів полонила присутніх педагогів, і вони поринули у світ мистецтва. Усіх вразило поєднання художнього слова, музичного обрамлення та змістового наповнення мультимедійної платформи. За підсумками проведення методичного заходу було прийнято рекомендації.  

Для ІМЦ Департаменту освіти та науки:

1.     Надалі проводити засідання із залученням досвідчених педагогів міста, що сприятиме  вдосконаленню фахової майстерності.

2.     Надавати методичну допомогу щодо організації та проведення уроків, позакласних заходів.

3.     Добирати відповідне теоретичне підґрунтя, яке має визначати науково-методичний рівень підготовки вчителів.

 

\Для молодих педагогів міста:

1.     Здійснювати заходи із поглиблення психолого-педагогічних знань, вивчення нормативних та інструктивно-методичних матеріалів МОН України.

2.     Поглиблювати науково-теоретичну підготовку з української мови та літератури, зарубіжної літератури,  методики їх викладання.

3.     Дотримуватися вимог проведення сучасного уроку:

-         урізноманітнювати види робіт, методи та прийоми навчання і викладання, організаційні форми уроку, широко поєднувати індивідуальні, групові та фронтальні форми роботи;

-   постійно активізувати учнів (максимальне включення до різних видів діяльності) і розвивати їхню самостійність та ініціативність;

- ураховувати нові підходи до конструювання компетентнісно орієнтованих уроків.


укр.мова2


укр.мова3


укр.мова4