Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Бінарний майстер-клас «Використання квестових технологій на бінарних уроках»

Бінарний майстер-клас «Використання квестових технологій на бінарних уроках»

Учитель повинен свідомо йти в ногу із сучасністю, пройматися і надихатися силами, що пробудилися в ній.

      А.Дістервег

 

Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 26 квітня 2018 року на базі НВК «Школа-гімназія № 3» відбувся бінарний майстер-клас педагогів ЗШ № 13: учителя української мови та літератури Оксани Латишевської та вчителя історії Лілії Плеченко на тему «Використання квестових технологій на бінарних уроках» для членів творчих груп учителів української мови та літератури, історії міста.

Методист ІМЦ Наталія Рущак зазначила, що впровадження сучасних технологій у навчально-виховний процес є вимогою сьогодення. Педагогічну інновацію розглядають як особливу форму педагогічної діяльності і мислення, спрямовану на організацію нововведень в освітньому процесі, або як процес створення, упровадження та поширення нового в освіті. Це вимагає систематичного вдосконалення, підвищення фахового рівня педагогів.

На початку проведення методичного заходу Оксана Латишевська окреслила завдання, які постають перед учасниками, та пояснила суть технології квесту. Сьогодні ця технологія використовується як найбільш вдалий спосіб використання різних джерел інформації, що поєднує в собі ідеї проектного методу та ігрових технологій. Означена форма роботи є однією з найбільш ефективних методик командоутворення.

Лілія Степанівна пояснила значимість проведення бінарних уроків, що полягає у практичному відображенні інтегрованої технології навчання та є нестандартною щодо реалізації міжпредметних зв’язків. Педагог зауважила, що технологія квест – це аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями.

Педагоги запропонували командам роботу за блоками: «Історія козацтва» (історія + література), «Розстріляне відродження» (література + історія), «Власне висловлення» (історія + література). Особливостями діяльності учасників заходу було навчання ефективно використовувати інформаційно-комунікаційні технології, метод проектів для вирішення пошукових завдань, роботу в команді.

Цікавими виявилися форми: робота з текстом («Складання карти історичних маршрутів», «Мапа думок»), створення колажа, написання аргументованого міні-есе (за визначеною   структурою). До кожного виду вчителі розробили алгоритм дій, що полягає в послідовному вирішенні окресленої проблеми та досягненні поставленої мети.

Сучасні освітні технології – це потужний стимул, який дозволяє підвищувати фаховий рівень педагогів, розвивати творчу активність, сприяє розвитку навичок самостійного отримання знань. Використання інноваційних методів та прийомів надає великі можливості для суттєвого покращення науково-методичної роботи з педагогами, що зумовлює підвищення якості освітнього процесу, рівня засвоєння знань, розвитку творчих здібностей, пошукової самостійної діяльності, уміння аналізувати та працювати з різними джерелами. Це згуртовує колектив, налагоджує ефективну співпрацю педагога з учнями.


квест2


квест3