Проведено круглий стіл вихователів-методистів та логопедів закладів дошкільної освіти з проблеми “Забезпечення ефективної діалогової взаємодії дорослого з дошкільниками”
Мовлення дитини є головним інструментом, за допомогою якого вона встановлює контакт із довкіллям і завдяки якому відбувається соціалізація дитини. Успіх поведінки дошкільника в соціумі залежить від того наскільки сформовані у нього комунікативно-мовленнєві здібності, мовна, мовленнєва та комунікативна компетенції.
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради 27 квітня 2018 року на базі ДНЗ №23 «Дударик» (завідувач Н. Марковська) працювала проблемна лабораторія вихователів-методистів та логопедів закладів дошкільної освіти “Забезпечення ефективної діалогової взаємодії дорослого з дошкільниками”.
Проблему щодо формування діалогічної компетенції та шляхи їх вирішення окреслила Т. Кудярська, завідувач логопедичного пункту, яка зауважила, що сформовані у дітей вміння та навички позитивно впливають на культуру міжособистісних взаємин, створюють відповідний морально-психологічний клімат у групі.
І. Кукудяк, практичний психолог ЗДО № 23 “Дударик”,провела цікаві тренінгові вправи з учасниками заходу щодо навчання дошкільників діалогічного мовлення, підготувала педагогічний порадник з даної проблеми.
Сучасними прогресивними дидактичними посібниками та вправами для роботи з навчання діалогічного мовлення поділилася І.Салига, логопед ДНЗ № 18 “Зернятко”.
З пропозиціями щодо упровадження сучасних підходів та забезпечення методичного супроводу розвитку діалогічного мовлення дошкільників виступили Н. Щулькіна, І. Драбик, Т. Гудзь, О. Балаш – вихователі-методисти ЗДО № 33, 18, 28, 23.
Педагоги глибоко проаналізовали стан діалогової взаємодії дорослого з дошкільниками та прийняли методичні рекомендації щодо планування подальшої роботи.