Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей м. Івано-Франківська влітку 2018 року


     ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

НАКАЗ

 

від 16.05.2018р.                                                                            № 424

 

 

Про організацію відпочинку

та оздоровлення дітей

 м. Івано-Франківська влітку 2018 року

 

     Керуючись Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей", на виконання рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 12.04.2018 р. № 359 «Про організацію відпочинку та оздоровлення дітей  м. Івано-Франківська влітку 2018 року», з метою здійснення заходів, спрямованих на зміцнення здоров'я дітей шляхом організації оздоровлення та відпочинку, створення оптимальних умов для безпечного та ефективного перебування дітей у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, організації оздоровлення та відпочинку дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки,

 НАКАЗУЮ:

1. Затвердити склад координаційної ради Департаменту освіти та науки з питань організації відпочинку і оздоровлення школярів (додаток 1), склад робочої комісії по перевірці підготовки та роботи літніх відпочинкових закладів, які працюватимуть на базі навчальних закладів (додаток 2), заходи Департаменту освіти та науки щодо організації відпочинку і оздоровлення учнів (додаток 3), попередню планову мережу літніх дитячих оздоровчих та відпочинкових об'єднань навчальних закладів (додаток 4).

2. Роботу І зміни пришкільних таборів з денним перебуванням розпочати 28 травня 2018 року.

3. Покласти особисту відповідальність за забезпечення організованим відпочинком дітей в пришкільних таборах з денним перебуванням, виїзних та наметових, тощо на керівників закладів загальної середньої освіти, заступників директорів шкіл з виховної роботи, педагогів-організаторів, соціальних педагогів, класних керівників 1-8-х і 10-х класів.

4. Затвердити мінімальну вартість обіду в пришкільних таборах з денним перебуванням у сумі 15 грн. 00 коп. за один день.

5. Оплату вартості харчування в пришкільних таборах з денним перебуванням дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки (дітей-сиріт,дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей осіб, визнаних учасниками бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, дітей, один із батьків яких загинув (пропав безвісти у районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних в районі проведення антитерористичної операції, бойових дій чи збройних конфліктів, а також внаслідок захворювання, одержаного в період участі в антитерористичній операції, дітей, один із батьків яких загинув під час масових акцій громадянського протесту або помер внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час масових акцій громадянського протесту, дітей, зареєстрованих як внутрішньо переміщенні особи, бездоглядних та безпритульних дітей, дітей-інвалідів; дітей, потерпілих від наслідків Чорнобильської катастрофи, дітей, які постраждали внаслідок стихійного лиха, техногенних аварій, катастроф; дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких загинули від нещасних випадків на виробництві або під час виконання службових обов'язків; дітей, які перебувають на диспансерному обліку; талановитих та обдарованих дітей: переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських, районних олімпіад, конкурсів, фестивалів, змагань, спартакіад, відмінників навчання, лідерів дитячих громадських організацій; дитячих творчих колективів та спортивних команд; дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села здійснити відповідно до статті 24 Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» (а саме 15 грн. 00 коп. за рахунок коштів місцевого бюджету, передбачених на КФК 0613140 «Оздоровлення та відпочинку дітей», решта за рахунок коштів, затверджених рішенням    

6. Директорам ЗЗСО:

6.1. Видати наказ щодо організації літнього відпочинку та оздоровлення школярів у червні-серпні 2018 року. Копію наказу подати в Департамент освіти та науки до 28 травня 2018 року (І.Вальку, каб. 209).

6.2. Затвердити план роботи шкільних гуртків та спортивних секцій в літній канікулярний період.

6.3. Призначити відповідальних осіб за організацією літнього відпочинку та оздоровлення школярів упродовж червня-вересня 2018 року та забезпечити своєчасну подачу звітної інформації про хід літнього відпочинку та оздоровлення учнів у Департамент освіти та науки (щомісячно до 25 числа).

6.4. Забезпечити роботу пришкільних літніх відпочинкових дитячих об'єднань згідно із затвердженою мережею.

6.5. 3 метою широкого інформування батьківської громадськості про мережу літніх дитячих оздоровчих об'єднань в місті, області, Україні та за кордоном, надання консультаційних послуг, загальної координації роботи з питань літнього оздоровлення та відпочинку дітей і організації дозвілля школярів за місцем проживання:

6.5.1. Провести круглі столи для батьківської громадськості з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей м. Івано-Франківська влітку 2018 року (до 26.05.2018р.).

6.5.2. Створити шкільні інформаційні центри з організації літнього відпочинку і оздоровлення дітей, в складі педагогів-організаторів, соціальних педагогів, практичних психологів.

6.5.3. Вирішити питання про безперервну роботу центру впродовж усього літнього періоду 2018 року.

6.5. Врахувати підсумки роботи педагогів у пришкільних літніх відпочинкових таборах під час щорічного преміювання вчителів у вересні 2018 року.

6.6. Взяти під особистий контроль:

6.6.1. Формування списків учнів, які впродовж літа 2018 року будуть знаходитися в місті, звернувши особливу увагу на дітей з девіантною поведінкою, соціально незахищених дітей та дітей, батьки яких перебувають за кордоном.

6.6.2. Здачу звітів про підсумки роботи пришкільних літніх відпочинкових таборів у Департамент освіти та науки до 12.06.2018р. (форма в додатку 5), міське статистичне управління (в останній день роботи табору) та про підсумки організації оздоровлення і відпочинку учнів школи влітку 2018 року до 03 вересня 2018р. (форма в додатку 6).

7. Керівникам позашкільних закладів освіти:

7.1. Забезпечити роботу гуртків, студій, об'єднань, спортивних секцій в літній період (за окремим розкладом роботи на канікулах).

7.2. Окремий план роботи ПНЗ в літній канікулярний період 2018 року подати в департамент освіти та науки до 25 травня 2018року (М.Продан).

7.3. До 21.05.2018 року подати в Департамент освіти та науки пропозиції щодо розгляду на координаційній раді з питань відпочинку та оздоровлення дітей питання про виділення пільгових путівок для оздоровлення та відпочинку на базі ПЗОВ «Лімниця» під час тематичної зміни «Обдаровані діти Прикарпаття» з 02 до 22 червня 2018 року для призерів міжнародних, обласних, міських  олімпіад, мистецьких конкурсів, фестивалів, спартакіад для вихованців ЦДЮТ, МДЕС, МЦНТТУМ, ЦПВ ім. С.Бандери, МЦДДЮМП, МАН, ДЮСШОР № 1, ДЮСШ № 2, ДЮСШ № З та взяти під особистий контроль організацію їх оздоровлення та відпочинку.

7.4. До 03 вересня 2018 року здати в Департамент освіти та науки звіти про підсумки організації оздоровлення і відпочинку вихованців позашкільного закладу освіти влітку 2018 року (форма звіту – в додатку 6).

8. Директорам СДЮШОР № 1 Л.Голіневич, ДЮСШ № 2. А.Гандері, ДЮСШ № 3 П.Попадинцю до 23 травня 2018 року подати в департамент освіти та науки інформацію про організацію спортивних літніх таборів.

9. Заступнику директора Департаменту освіти та науки М.Продан:

9.1. До 25 травня 2018 року сформувати остаточні списки учнів, що будуть відпочивати у ПЗОВ «Лімниця» під час 1-ї тематичної зміни «Обдаровані діти Прикарпаття».

9.2.  До 28 травня 2018 року підготувати проект наказу «Про організацію роботи ПЗОВ «Лімниця» влітку 2018року».

10. Директору Центру практичної психології та соціальної роботи Г.Ляльчук сформувати інформаційний банк даних про школярів, що потребують першочергового оздоровлення влітку 2018 року і відносяться до категорії, що потребують підвищеної соціальної уваги, та впродовж літа 2018 року постійно його оновлювати.

11. Методисту інформаційно-методичного центру Департаменту освіти та науки О.Шендрик підготувати методичні рекомендації на допомогу в організації роботи начальникам пришкільних відпочинкових таборів, виховникам ПЗОВ «Лімниця» та розмістити їх на інформаційному сайті Департаменту освіти та науки, розіслати на електронну пошту закладів освіти.

12. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти та науки М.Продан.

 

 

 

Директор Департаменту освіти та науки                            Ігор Смаль

 

 

 

І.Валько

52-13-11

 

 

 

 

 

 

                                                                      

 

 

                                                                       Додаток 1 до наказу

                                                                       Департаменту освіти та науки

                                                                       від16.05.2018р. № 424

Склад

координаційної ради Департаменту освіти та науки з питань організації відпочинку і оздоровлення школярів влітку 2018 року

 

Ігор Смаль                   - директор департаменту освіти та науки,

                                  голова координаційної   ради;

 

Маріанна Продан           заступник директора департаменту освіти та                                                науки, заступник голови  координаційної ради;

Сергій Бандура            - директор ПЗОВ «Лімниця»;

Світлана Бойчук          - головний спеціаліст департаменту освіти та науки;

 Ігор Валько                  - головний спеціаліст департаменту освіти та науки;

Ірина Джус                  - головний спеціаліст департаменту освіти та науки;

Тамара Жилюк                     - спеціаліст департаменту освіти та науки;

Діана Худевич                      - спеціаліст департаменту освіти та науки;

Андрій Гандера            - директор ДЮСШ №2;

Людмила Голіневич     - директор ДЮСШОР №1;

Леся Зваричук               - директор МЦДДЮМП;

 Галина Ляльчук           - директор ЦППСР департаменту освіти та науки;

Ольга Шендрик           - методист ІМЦ департаменту освіти та науки;

Галина Савченко         - директор ЦПВУМ ім. Степана Бандери;

Аліна Скакальська       - методист ІМЦ департаменту освіти та науки;

Людмила Харенко       - головний бухгалтер департаменту освіти та науки;

 

 

 

 

 

Директор департаменту освіти та науки                            Ігор Смаль

 

 

 

                                                                      

                                                                      

Додаток 2 до наказу

                                                                       Департаменту освіти та науки

                                                                       від 16.05.2018р.№ 424

 

Склад

робочої комісії Департаменту освіти та науки по перевірці підготовки та роботи літніх відпочинкових закладів, які працюватимуть на базі навчальних закладів м. Івано-Франківська влітку 2018 року

 

 Ігор Смаль                   - директор Департаменту освіти та науки, голова                                                       комісії;

Маріанна Продан           заступник директора Департаменту освіти та                                                          науки, заступник голови  комісії;

Світлана Бойчук          - головний спеціаліст департаменту освіти та науки;

Ігор Валько                  - головний спеціаліст департаменту освіти та науки;

Ірина Джус                  - головний спеціаліст департаменту освіти та науки;

Тамара Жилюк                     - спеціаліст департаменту освіти та науки;

Діана Худевич                      - спеціаліст департаменту освіти та науки;

Галина Ляльчук           - директор ЦППСР департаменту освіти та науки;

Аліна Скакальська       - методист ІМЦ департаменту освіти та науки;

Надія Степаніщенко     - методист ІМЦ департаменту освіти та науки;

Людмила Харенко       - головний бухгалтер департаменту освіти та науки;

Ольга Шендрик           - методист ІМЦ департаменту освіти та науки;

Ігор Влізло                 - начальник управління з питань надзвичайних                                          ситуацій, мобілізаційно-оборонної роботи  та                                                        діяльності правоохоронних органів Івано-                                                    Франківської міської ради(за згодою);

Ірина Онищук          - начальника управління Держспоживслужби в               

м. Івано-Франківську (за згодою);

Лідія Попова            - фахівець ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗУ» (за згодою);

Мирослава Сеньків - фахівець ДУ «ІФ ОЛЦ МОЗУ» (за згодою).

 

 

Директор департаменту освіти та науки                            Ігор Смаль

 

 

 

 

Додаток 3 до наказу

Департаменту освіти та науки

від16.05.2018р.№ 424

 

Заходи

щодо організації відпочинку та оздоровлення школярів

м. Івано-Франківська влітку 2018 року

 

1. Забезпечення державної підтримки відпочинку та оздоровлення дітей.

1.1. Організувати діяльність пришкільних відпочинкових літніх таборів з денним перебуванням дітей.

                                                    Департамент освіти та          науки,

директори ЗЗСО          червень 2018 р.

1.2. Здійснити заходи для зміцнення матеріально-технічної бази позаміського закладу оздоровлення та відпочинку "Лімниця".

                                                    Департамент освіти та науки, директор                                                          ПЗОВ «Лімниця» до 30.05.2018р.

1.3. Провести інформаційні «круглі столи» для батьківської громадськості з питань організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей м. Івано-Франківська влітку 2018 року.

                                                    Директори ЗЗСО, Департамент освіти та                                                                 науки,шкільні інформаційні центри.

                                                    травень 2018р.

1.4. Організація діяльності ПЗОВ «Лімниця», виїзних та наметових таборів.                                                          Директори  закладів освіти

                                                                       червень – серпень 2018р.

1.5. Провести настановчу нараду для директорів пришкільних відпочинкових таборів, підприємців, які надаватимуть послуги з гарячого харчування дітей у пришкільних таборах, заступників директорів ЗЗСО з виховної роботи щодо організації відпочинково-оздоровчої кампанії дітей влітку 2018р.

                                                                       Департамент освіти та науки

                                                                                 травень 2018р.

2. Організаційно-методичне, інформаційне та кадрове забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей.

2.1. Провести загальноміські семінари і тренінги з питань організації оздоровчої кампанії та підведення її підсумків.

                                                    Департамент освіти та науки, С.Бандура

                                                    квітень-травень, вересень 2018 року

2.2. Систематично інформувати батьківську громадськість про можливості  організації відпочинку та оздоровлення дітей влітку 2018 року.

                                           Директори ЗЗСО, шкільні інформаційні центри

упродовж літа 2018 року

 

2.3. Узгодити та затвердити мережу дитячих літніх оздоровчих закладів міста на літо 2018 року.

                                                    Департамент освіти та науки                                                                                    травень 2018 року

2.4. Оновити банк даних про дітей пільгових категорій згідно із Законом України «Про відпочинок і оздоровлення дітей», які потребують першочергового оздоровлення влітку та постійно його оновлювати.

                                                    Центр практичної психології та соціальної                                                    роботи Департаменту освіти та науки

                                                    квітень - травень 2018 року

2.5. Забезпечувати у першочерговому порядку відпочинок та оздоровлення дітей, що відносяться до пільгових категорій, визначених Законом України «Про оздоровлення і відпочинок дітей», дітей із сімей загиблих учасників масових акцій громадського протесту під час лютневих подій на Майдані Незалежності, дітей, батьки яких загинули в АТО та забезпечують її проведення, дітей внутрішньо переміщених осіб.

                                                    Департамент освіти та науки,

                            директори ЗЗСО

                                                    червень-серпень 2018 року

2.6. Забезпечити надання організаційно-методичної допомоги дитячим оздоровчим закладам з питань відпочинку та оздоровлення дітей та організацію інформаційної роботи щодо шляхів літнього оздоровлення і відпочинку дітей

                                                    Департамент освіти та науки, шкільні                                                             інформаційні центри.

                                                    травень-серпень 2018 року

2.7. Забезпечити проведення інформаційно-просвітницьких заходів у пришкільних, виїзних та наметових  таборах та ПЗОВ «Лімниця»

                                                    червень – серпень 2018 року

2.8. Забезпечити організацію і проведення масових літніх відпочинкових заходів силами педагогів і вихованців позашкільних навчальних закладів та  на базі клубів Центру дозвілля дітей та юнацтва за місцем проживання (згідно з окремим наказом).

                                                                       Директори ПНЗ

                                                                       червень-серпень 2018 р.

2.9. З метою патріотичного виховання дітей здійснювати туристичні подорожі та експедиції місцями визвольних змагань Прикарпаття, присвячених 100 річчю Української національної революції 1917-1921 років.

                                                             Департаменту освіти та науки,

                                                             директори ЗЗСО

червень – серпень 2018 року

2.10. Створити безпечні умови оздоровлення та відпочинку дітей

                                                              Начальники пришкільних таборів.

                                                              червень 2018 року

2.11. Забезпечувати висвітлення у засобах масової інформації ходу підготовки до оздоровчого сезону, організації відпочинку дітей, їх дозвілля, впровадження нових форм та методів роботи в дитячих оздоровчих закладах.

                                                              ІМЦ Департамент освіти та науки,

                                                              С.Бандура, керівники ЗО,

начальники пришкільних таборів.

                                                              травень-серпень 2018 року

2.12. Провести роботу щодо виявлення дітей, які залишились без догляду, та дітей, схильних до правопорушень, з подальшим влаштуванням їх у заклади соціального захисту для дітей та залучити до організованих форм відпочинку.

                                                              Директори ЗЗСОЗ, ЦППСР

                                                              Департамент освіти та науки

                                                              постійно

2.13. Всебічно сприяти організації роботи літніх мовних таборів для школярів та виїзних таборів для вихованців позашкільних навчальних закладів.

                                                              Директори ЗЗСО, Д.Худевич,

                                                              червень 2018 року

2.14. Забезпечити реалізацію загальноміських проектів для вихованців пришкільних таборів «Сонячна майстерня літа» та «Я – маленький громадянин великої держави!» тощо

                                                              начальники пришкільних таборів,                                                                           МЦНТТУМ, МДЕС, МЦДЮТ,                                                                        ЦПВУМ імені Степана Бандери

                                                              червень 2018року

2.15. Забезпечити придбання пільгових путівок для відпочинку дітей за кошти міського бюджету відповідно до рішень координаційної ради виконкому з питань організації відпочинку та оздоровлення дітей

                                                              Департамент освіти та науки

                                                              червень-серпень 2018 року

2.16. Забезпечити організацію тематичної зміни «Обдаровані діти» у ПЗОВ «Лімниця» для школярів пільгових категорій м. Івано-Франківська.

Департамент освіти та науки, С.Бандура

02-22 червня 2018р.

3. Медичне забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей.

3.1. Здійснювати контроль за якістю харчування дітей у пришкільних літніх таборах.

                                                              Керівники закладів освіти.

                                                              постійно

3.2. Забезпечувати супровід медичними працівниками організованих груп дітей до місць відпочинку та оздоровлення і у зворотному напрямку

                                                              Керівники закладів освіти.

                                                              постійно

3.3. Організовувати туристичні походи тільки при умові участі медичних працівників.

                                                                       Керівники закладів освіти.

                                                                       постійно

 

4. Міжнародне співробітництво.

4.1. Ініціювати обмін групами дітей із закордонних міст-партнерів для організованого відпочинку та оздоровлення

                                                              Керівники закладів освіти

                                                              червень-серпень 2018 року

 

 

 

 

Директор Департаменту освіти та науки                                    Ігор Смаль

 

 

 

 

 

 

 

 

  Додаток 5 до наказу

                                                              Департаменту освіти та науки

                                                               від16.05.2018р.№ 424

СТРУКТУРА

звіту про підсумки роботи пришкільного літнього відпочинкового табору

 

Звіт

1. про роботу пришкільного табору__(назва)_для учнів ___ класів ЗШ №____

2. Термін роботи табору: з ____ травня  до ___ червня 2018 року (зразок)

3. Адреса табору

4. Прізвище, ім’я, по батькові начальника табору, контактний телефон

5. Кількість педагогів, залучених до роботи в таборі

6. Кількість заяв батьків (опікунів), поданих в табір

7. Кількість дітей, які відпочивали в таборі

8. З них дітей, що потребують особливої соціальної уваги _____(кількість):

            - сиріт та позбавлених батьківського піклування                       ____;

            - малозабезпечених сімей                                                              ____;

            - багатодітних  родин                                                             ____;

            - інвалідів                                                                                  ____;

            - потерпілих від аварії на ЧАЕС                                                   ____;

            - батьки яких загинули на виробництві чи на службі                ____;

            - із сімей учасників АТО                                                                ____;

            - із сімей внутрішньо-переміщених осіб                                      ____;

            - із сімей агро-промислового комплексу                                     ____;

            - перебувають на «Д» обліку»                                                       ____;

            - обдарованих дітей                                                                        ____;

            - бездоглядних, безпритульних                                                     ____.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9. Заходи, проведені для вихованців табору педагогами пришкільного табору (свята, конкурси, ігри, екскурсії, виставки, турпоходи тощо):

з/п

Назва заходу

Дата

проведення

Місце проведення

Кількість учасників

Відповідальні за проведення

 

 

 

 

 

 

 

10. Участь вихованців та педагогів табору у заходах, які проводились у мікрорайоні школи:

з/п

Назва заходу

Дата

проведення

Місце

проведення

Кількість

 учасників

Відповідальні

 за проведення

 

 

 

 

 

 

11. Участь педагогів табору в проведенні загальноміських заходів:

з/п

Назва заходу

Дата

проведення

Місце

 проведення

Кількість

 учасників

Відповідальні

 за проведення

Результат участі

 

 

 

 

 

 

 

12. Перелік перевірок, які проводились під час роботи закладу:

з/п

Назва контролюючої установи, прізвище, ім’я та по батькові перевіряючого

Дата

перевірки

Об’єкт

контролю

Результати (зауваження, пропозиції, наявність складеного акту про перевірку

13. Перелік проблем із якими зустрічався начальник табору та педагоги в процесі підготовки табору до роботи та під час відпочинку дітей

14. Пропозиції щодо шляхів покращення роботи табору у 2017-2018 н.р.

15. З досвіду роботи табору: (кращі сценарії заходів, фотозвіт про роботу)

Звіт подається особисто директором пришкільного табору в Департамент освіти та науки 12 червня 2018р. до 17 год 15 хв. у друкованому виді (І.Вальку, каб. 209).

Додаток 6

до наказу Департаменту освіти та науки

від16.05.2018р.№ 424

Штамп ЗНЗ та вихідний № документації

Інформація

про підсумки літнього оздоровлення учнів у 2018році

 

з/п

Назва

навчального

закладу

Кількість

 учнів

Кількість

класів

(груп)

 

 

Кількість дітей, які були охоплені відпочиноком та оздоровленням

 

 

Кількість оздоровлених дітей (з них дітей, які потребували підвищеної соціальної уваги) у:

 

 

 

 

Загалом

 

 

З них

 

 

 

 

 

 

 

Сироти та позбавлені

Батьківського  піклування

Малозабезпечених сімей

Багатодітних родин

Інвалідів

Потерпілих від аварії на ЧАЕС

Батьки яких загинули від нещасних випадків

Батьки яких є учасниками АТО

З сімей внутрішньо переміщених осіб

Обдаровані діти

Діти із сімей АПК

Діти, які перебувають на «Д» обліку

Пришкільних таборах

Мовних таборах

Мовних школах

Позаміських стаціонарних таборах

Виїзних  таборах

Наметових таборах

Санаторіях

Відпочинкових базах та туркомплексах

Відпочили за кордоном

Залишились у місті

Відпочивали у родичів

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       Директор                              Підпис директора загальноосвітнього навчального закладу               Прізвище, ініціали