Методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів
27 серпня 2018 року відбулися
методичні студії вчителів-логопедів усіх типів навчальних закладів на тему
«Медіа-освіта вчителя-логопеда: вимога сьогодення».
Сьогодні є актуальним вирішення питання медіа-інформаційної грамотності учасників освітнього простору. Сучасний педагог повинен володіти елементарними уміннями користування технічними засобами, інтернет-ресурсами, сприймати і користуватися відповідною термінологією тощо. Такі вміння допомагають урізноманітнити, усучаснити освітній процес та наблизити навчання до інтересів дітей.
Для наших фахівців дана тема теж є актуальною.
Учитель-логопед Наталя Попова розширила та уточнила учасникам студії поняття «медіа-освіта», «медіа-культура», «медіа-грамотність», «інформаційні комп’ютерні технології (ІКТ)», «проектна взаємодія»; запропонувала декілька корисних посилань на сайти, де можна знайти інформацію для самоосвіти та професійного зростання. Заслуженою популярністю користуються різноманітні відеоуроки та майстер-класи, посиланнями на які поділилася доповідач.
Під час роботи студії говорили і про одну з популярних на сьогоднішній день форм самоосвіти – вебінари. Логопеди ділилися досвідом участі у вебінарах, розповідали про «плюси» і «мінуси» такої форми самоосвіти.
Цікавою та емоційною була практична частина засідання. Вчителі-логопеди Тетяна Кудярська та Анастасія Федунків провели тренінгові заняття з логопедами на тему «Кібермауглі: реалії сьогодення». Даний тренінг був прикладом проведення активної форми роботи з батьками, завданнями якої було проаналізувати сучасний стан психофізичного розвитку дітей та впливу на нього ІКТ, допомогти батькам зрозуміти причини проявів порушень поведінки дітей та зниження мотивації спілкування як з ровесниками, так і з батьками.
У засіданні взяла участь в.о. директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Зореслава Гретчук, яка розповіла про роль інклюзивно-ресурсного центру (ІРЦ) у забезпеченні якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами; про кадровий склад та функціональні обов’язки працівників ІРЦ, зміст консультування батьків і т.п.