Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Майбутнє – це ми і наші можливості

Майбутнє – це ми і наші можливості

27 серпня 2018 року відбулись серпневі педагогічні студії учителів фізики та астрономії, на яких педагоги розглянули шляхи оновлення змісту освіти й узгодження його із сучасними потребами, орієнтацію на формування компетентностей та створення ефективних механізмів їх упровадження засобами фізики. Голова міського методичного об’єднання, учитель фізики ЗШ №25 Людмила Оленюк проаналізувала роботу педагогів за попередній навчальний рік, відзначивши як здобутки так і труднощі у ній, проаналізувала конкурс «Учитель року 2018» у номінації «Фізика» Методист Ольга Солом’яна наголосила на ключових питаннях методичних рекомендацій викладання фізики у 2018-2019н.р., висвітлила план заходів на наступний навчальний рік.

Учителі поділилися враженнями конкурсу відеоробіт «Цікава фізика» та відзначили необхідність проведення таких заходів з метою популяризації вивчення фізики у загальноосвітніх навчальних закладах. Про особливості викладання фізики у 10 класі відповідно до Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти презентував учитель ЗШ №12 Роман Чайківський. Учитель ЗШ №10 Р.Куриндаш проаналізував кількість учасників, результати зовнішнього незалежного оцінювання та особливості завдань, які були запропоновані цього року випускникам. Педагоги відзначили, що рівень завдань вимагає глибокого розуміння фізичних процесів та вміння застосовувати набуті знання при розв’язуванні задач.

Ефективність засвоєння програмового матеріалу можна піднести завдяки застосуванню сучасних інформаційних технологій, які є визначальними у підготовці особистості до життя у постіндустріальному, інформаційному суспільстві. Широке застосування комп’ютерів у навчанні доцільне для проведення експериментів, практичних занять, інформаційного забезпечення, візуального інтерпретування діяльності, проведення досліджень.З метою розвитку STEM – освіти, застосування сучасного інтерактивного обладнання для проведення експериментів на уроках фізики та у позаурочний час керівник гуртків радіоелектронного конструювання та робототехніки МЦНТТУМ, Олександр Аронець, автор програми та освітнього набору для занять, срібний лауреат конкурсу «Джерело творчості 2017» у номінації «Керівник предметно-технічного гуртка» ознайомив присутніх з проектом «Навчимо 1000 дітей Arduino робототехніки в школах м.Івано-Франківська», продемонстрував можливості застосування освітнього набору Arduino на уроках фізики.

Завдяки виконаннюзавдань тренінгового заняття «Формування позитивної мотивації учнів до навчання шляхом викладання шкільного курсу фізики», яке провела Тетяна Яковів, педагог ЗШ №25, учителі фізики практикувались у нових підходах формування компетентностей під час вивчення фізики.


астро4


астро5