Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Відбулись педагогічні студії практичних психологів закладів дошкільної освіти

Відбулись педагогічні студії практичних психологів  закладів дошкільної освіти

Ми маємо справу з найскладнішим, неоціненним,

найдорожчим, що є в житті, – з дитиною.

Від нас, від нашого вміння, майстерності,

мистецтва, мудрості  залежить її життя,

здоров’я, розум, характер, її місце і роль у житті.

      В.Сухомлинський

 

10 вересня 2018 року на базі ЗДО №16 «Сонечко» відбулася педагогічна студія практичних психологів закладів дошкільної освіти. Методист ЦППСР Департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ірина Рошак проаналізувала роботу міського методичного об’єднання  практичних психологів ЗДО  у  2017-2018 н.р., акцентувала увагу на нові нормативні документи, навчально-методичній літературі, окреслила заплановані нові форми методичних заходів у 2018-2019 н.р. та наголосила на важливості долучення дошкільних практичних психологів до освітніх змін.

На педагогічній студії виступила в.о. директора Комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Зореслава Гретчук, яка розповіла про роль інклюзивно-ресурсного центру у забезпеченні якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами. Вказала на важливу роль та обов’язок практичного психолога ЗДО у створенні умов і наданні допомоги в психологічній та соціальній адаптації, підготовці до повноцінного життя в суспільстві дітей з особливими освітніми потребами в закладах дошкільної освіти.

Цікавою та змістовною була практична частина. Оксана Клим’юк,практичний психолог ЗДО № 16 «Сонечко» підготувала тренінгове заняття «Нейробіка – виконання незвичним способом звичайних дій».

Раніше вважалося, що мозок активно розвивається тільки у дітей і нервові клітини не відновлюються. Але це все далеко не так і на сьогоднішній день всі ці теорії заперечуються. Наш мозок має надзвичайну особливість вчитися і розвиватися впродовж всього нашого життя. Вправи нейробіки розраховані на те, щоб створювати в мозку нові асоціації. Вони змушують людину бачити світ по-новому.

У роботі з дітьми дані вправи стимулюють розвиток центральної нервової системи, прискорюють розвиток мовлення дитини. В результаті у неї підвищується рівень дрібної моторики, логічне мислення, розвивається пам'ять, увага, зв’язне мовлення, а також впевненість в собі.

Практичні психологи закладів дошкільної освіти були активними, емоційними, наполегливо виконували вправи та отримали багато корисної інформації.


IMG-5b4f25bb2ff22cadbb6c0850fc990f8b-V


IMG-99c15c21cea4aeebf51f1006b5fa2053-V


IMG-c144f3271123e2361035a284315281dc-V