Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Найважливіше за тиждень

Департамент освіти та науки підбиває підсумки тижня, що минає.

 

Педагогічна студія практичних психологів закладів дошкільної освіти.

Відбулась педагогічна студія для практичних психологів закладів дошкільної освіти  «Нейробіка в роботі практичного психолога – виконання незвичним способом звичайних дій».

Нейробіка  або "тренування мозку" - це комплекс нескладних вправ, які за короткий час розвивають та покращують пам'ять, кмітливість і концентрацію. Вправи з нейробіки розраховані на те, щоб виробляти нові асоціації, які змушують людину сприймати світ по-новому. У роботі з дітьми вони стимулюють розвиток центральної нервової системи та прискорюють розвиток  мовлення.

Засідання методичної ради ІМЦ.

Проведено засідання методичної ради ІМЦ Департаменту освіти та науки.

Педагоги міста (гімназії № 2, ЗШ № 10, ЗШ № 14, МЦНТТУМ, МЦДЮТ, МЦДДЮМП) представили на розгляд методичної ради адаптовані та авторські програми гуртків з позашкільної освіти, календарне планування, авторські навчально-методичні посібники. На методичну раду було представлено узагальнені матеріали опитування педагогів міста щодо застосування інноваційних освітніх технологій у професійній діяльності вчителя. Більшість респондентів визначила, що  необхідність у застосуванні інноваційних технологій є сучасною вимогою і закономірністю освітніх змін, на другому місці вказали, що використання інновацій визначає  конкурентноспроможність педагога на ринку освітніх послуг.

Педагогічна студія вихователів-методистів закладів дошкільної освіти.

Відбулося засідання педагогічної студії для вихователів-методистів закладів дошкільної освіти “Реалізація пріоритетних питань змісту дошкільної освіти”. Студію було проведено в інтерактивному форматі, де учасники висловлювали експертні думки, ділилися досвідом щодо забезпечення наступності дошкільної і початкової освіти. З огляду на це необхідним є  зв'язок програм, методів і форм навчання в дошкільному навчальному закладі та початковій школі, що  сприяє легкій адаптації дитини до навчання.

Засідання методичного об’єднання медичних сестер закладів дошкільної освіти.

Відбулось засідання методичного об’єднання медичних сестер ЗДО. Засідання проведено за участю працівників Департаменту освіти та науки та «Міської дитячої поліклініки» КНП «Центр надання первинної медичної консультативно-діагностичної  допомоги». Учасники групової дискусії розглянули проблему необхідності своєчасної вакцинації дошкільнят та проведення роз’яснювальної роботи з батьками вихованців.

Засідання творчої групи практичних психологів закладів загальної середньої освіти.

Відбулосьзасідання творчої групи практичних психологів ЗЗСО «Психологічні проблеми булінгу в шкільному середовищі». Метою професійної зустрічі фахівців було актуалізувати питання про поведінкові порушення учнів,  виявлення проблем сімейного виховання та їх вплив на розлади в поведінці учнів, обговорення психологічних корекційних впливів. Також практичні психологи обговорили статтю про булінг,  яку пропонується ввести  до Кодексу про адміністративні правопорушення.


IMG-4df9fe905de74087b381f9df381b48ed-V


IMG-51affd98429c08b1fc6b959ef922bace-V


IMG-cffc23a93e2d764d1ed3454d8822b456-V