Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Інклюзивна освіта у ДНЗ (ясла-садку) № 17 «Ромашка»: навчаємо і виховуємо разом

Інклюзивна освіта у ДНЗ (ясла-садку) № 17 «Ромашка»: навчаємо і виховуємо разом

Сьогодні в Україні дуже важливою є проблема освіти дітей з особливими потребами. У зв’язку з цим більш широкого розвитку набуває інклюзивна освіта. Перші кроки впровадження інклюзивної освіти в дошкіллі Івано-Франківська робить ДНЗ №17 «Ромашка».

09.10.2018р. цей заклад відвідали представники Посольства Ізраїлю в Україні у партнерстві з Ізраїльським центром міжнародного співробітництва MASAB та Міністерством освіти та науки України: Наталія Стуканова, психолог психологічної служби при муніципалітеті м.Єрусалиму, Ізраїль,  Ольга Цин,  педагогічний психолог Психологічної служби мерії Єрусалиму, Ізраїль,   Ірина Олейник, координатор проектів Посольства Ізраїлю в Україні, Василь Палійчук, представник департаменту освіти,науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

Гості ознайомилися з умовами навчання та розвитку  дітей з особлвми потребами у  закладі дошкільної освіти, створенням предметно-розвивального середовища, роботою команди психолого-педагогічного супроводу, налагодження співпраці з батьками.

Рівень упровадження інклюзії у закладі дошкільної освіти викликав захоплення у гостей. Їх вразило естетичне оформлення груп, продуманий до дрібниць дидактичний зміст та матеріал занять.  Кваліфікований  та привітний колектив закладу на високому рівні зумів показати використання особистісно зорієнтованих підходів у  освітньому процесі, застосування індивідуальних та групових форм роботи.

 

інклюзія2


інклюзія3