Використання елементів нейропсихологічного підходу у діяльності практичного психолога ЗДО
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 10 жовтня 2018 року на базі ДНЗ № 27 «Карпатська казка» відбувся семінар-практикум з елементами коучінгу для практичних психологів закладів дошкільної освіти «Нейропсихологічний підхід у діяльності практичного психолога ЗДО».
Тематика заходу обумовлена вимогами сьогодення, оскільки практичний психолог все частіше зіштовхується з проблемою нерівномірного розвитку вищих психічних функцій у дітей дошкільного віку. З одного боку така нерівномірність є нормою, на основі якої формуються індивідуальні відмінності дитини. З іншого боку, - при несприятливих умовах, - є перепоною для її подальшого повноцінного й гармонійного розвитку, та позитивної соціальної адаптації. У таких випадках доцільним є здійснення психолого-педагогічного супроводу дитини з позиції нейропсихології.
Як зауважила методист ЦППСР Ірина Рошак, сучасний фахівець повинен володіти не тільки практичними уміннями й навичками, але й мати, та що не менш важливіше - знати їх теоретико-наукове підґрунтя. Відмітила, що поєднання науки і практики, на якому основана дитяча нейропсихологія, є добрим діагностико-прогностичним, корекційним та розвитковим інструментом у руках практичного психолога ЗДО.
Завідувач ДНЗ № 27 «Карпатська казка» Галина Близнюк зауважила, що в умовах розвитку сучасної системи освіти кожен спеціаліст повинен професійно розвиватися та прагнути до самовдосконалення. Подібні ж заходи допомагають налагоджувати професійний контакт із колегами, що сприятиме досягненню спільної освітянської мети.
Учасники семінару-практикуму мали змогу на власному досвіді випробувати основні концептуальні положення нейропсихологічного підходу, а також інтегрувати його за допомогою елементів коучінгу в програму своєї довільної професійної саморегуляції і самоактуалізації.