Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Вчителі-логопеди завершили обстеження рівня мовного розвитку дітей закладів освіти

Вчителі-логопеди завершили обстеження рівня мовного розвитку дітей закладів освіти

Закінчився вересень, а, відповідно, закінчився й етап обстеження вчителями-логопедами рівня мовного розвитку дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Ще К.Ушинський писав: «Якщо педагогіка хоче виховувати людину в усіх відношеннях, вона також повинна вивчати її в усіх відношеннях».

Обстеження мовленнєвого розвитку вихованців проводилось фронтально та індивідуально, що дало можливість з’ясувати рівень комунікації, стан лексичного запасу, граматичних умінь та навичок, фонематичних процесів і звуковимови у дітей; визначити провідні порушення у структурі виявлених недоліків. За допомогою предметних і сюжетних малюнків, методичних посібників, роздаткового та спеціально підібраного мовленнєвого матеріалу фахівці викликали дітей до розмови, обстежували будову артикуляційного апарату та стан дрібної моторики.

За даними вересневого обстеження кожним логопедом складено банк даних дітей, які потребують логопедичної допомоги, та окремо сформовані списки дітей із тяжкими вадами мовлення.

Корекційною роботоювпродовж навчального рокубудутьохоплені учні 1-2-х класів шкіл та старші групи садків. Це діти, мовні порушення яких обумовлюють недостатню готовність до навчання у школі й могли б стати перешкодою до оволодіння грамотою та у розвитку психічних процесів. Всього залучено до корекційної роботи станом на 08 жовтня 2018 року 584 учні початкової школи, що становить 26,3% від виявлених дітей-логопатів у 1-2 класах, та 652 дитини 6-го року життя, що становить 43,5% від виявлених логопатів у старших групах. У цю статистику не входять діти, які навчаються в НРЦ та ЗДО № 30 «Ластівка» для дітей із тяжкими порушеннями мовлення.

Для надання корекційної допомоги дітям із мовленнєвими порушеннями у місті працюють 20 вчителів-логопедів логопедичного пункту, 7 вчителів-логопедів логопедичних груп (ДНЗ № 30, 34) та 2 фахівці у НРЦ.

З результатами проведеного обстеження мовного розвитку дітей вчителі-логопеди ознайомлюють у вересні-жовтні адміністрацію та педагогів закладів освіти на педагогічних радах або ж під час засідання методичного об’єднання педагогів.

Впродовж навчального року спеціалісти спрямовуватимуть свою роботу за наступними напрямами: діагностування та корекція мовленнєвих порушень; робота з дітьми з ТВМ (тяжкими вадами мовлення) та їх родинами; розвиток пізнавальних процесів та формування особистості дітей; попередження можливих труднощів у навчанні дітей; проведення просвітницької роботи серед педагогів закладів освіти та батьків, діти яких мають порушення мовлення; співпраця з спеціалістами медичних установ, діагностичних центрів.