Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Проведено навчальні тренінги для працівників психологічної служби «Профілактика булінгу в шкільному середовищі»

Проведено навчальні тренінги для працівників психологічної служби «Профілактика булінгу в шкільному середовищі»

 «Булінг», «мобінг», «кібербулінг», «жорстоке поводження», «насилля»  - слова, які останнім часом чуємо частіше ніж «любов», «розуміння», «емпатія», «емоційний інтелект». Очевидно, що в період соціальної нестабільності більшість дорослих,  втрачаючи відчуття захищеності, як наслідок, менш ефективно підтримують дітей у кризових ситуаціях. Епізоди насилля, які потребують  негайного втручання дорослого, відповідного аналізу  ситуації, адекватної допомоги всім учасникам маскуються словами «хлопчики завжди б'ються» чи «дівчатка скрізь пліткують». Булінг виростає з замовчування, невірної інтерпретації подій та призводить до розмивання кордонів у стосунках. Діти отримають зелене світло, щоб ці самі кордони атакувати у стосунках іншими, адже «той, на кого я орієнтуюсь (вчитель, мама чи тато) так робить». 

Немає сумнівів, що ситуація булінгу потребує активного обговорення. З дітьми в школі і дома слід відверто говорити про стосунки, про те, що булінг може бути як фізичним, так і емоційним, часто із залученням соціальних мереж, поштових скриньок, різних месенджерів. Про те, що він стосується кожного і може відбутися будь-де. Про те, що в жодному разі не можна терпіти знущання або робити вигляд, що тебе не стосується, коли «булять» когось іншого.  

Другий рік поспіль Центр практичної психології та соціальної роботи Департаменту освіти та науки проводить інформаційну кампанію з профілактики булінгу.

Відповідно до плану роботи 24 жовтня 2018 року для молодих працівників психологічної служби проведено навчальні тренінги «Профілактика булінгу в шкільному середовищі».

Учасники  психологічного інтенсиву розглядали питання: «Булінг: види, ознаки», «Фактори, які сприяють виникненню булінгу», «Особливості поведінки дитини, яка зазнає цькування», «Стратегії запобігання булінгу». Цінність навчання полягає в тому, що його учасники спільно виробили алгоритм психолого-педагогічних дій з протидії шкільному булінгу. Важливо зазначити,  що в ситуації насилля працювати треба з усіма.

Упродовж року такі навчання заплановано провести з педагогами, батьками та учнями закладів загальної середньої освіти. Співпраця важлива. Давайте будемо уважні один до одного!


навч.тренінг2


навч.тренінг3