Ділитись потрібно добром!
Центр практичної психології та соціальної роботи Департаменту освіти та науки продовжуює серію навчальних тренінгів для педагогів закладів позашкільної освіти, які не забезпечені працівниками психологічної служби. Тренінги розроблені методистом І.Рошак та творчою групою практичних психологів ЗПО.
Так, 30 жовтня 2018 року, такий тренінг провела практичний психолог МЦДЮТ Ірина Курівчак, в якому взяли участь педагоги Центру патріотичного виховання ім. С. Бандери. Тема зустрічі - «Асертивна поведінка педагога. Поважаючи себе – поважай інших».
Асертивність - здатність людини відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої людини. Це здатність оптимально реагувати на критику та вміння рішуче говорити собі та іншим «ні», якщо цього вимагають обставини. Асертивність відкидає усі форми маніпуляцій. Вона вчить спокійно, без агресії, протидіяти маніпуляторам.
Асертивна людина не діє на шкоду іншим, поважає чужі права, при цьому з повагою ставиться і до самої себе. Людина, що поводить себе асертивно, створює навколо себе приємну атмосферу. Реалізація асертивної поведінки передбачає використання різних асертивних технік. Їх застосування залежить від конкретних ситуацій взаємодії, стосунків між тими, хто спілкується, і деяких інших факторів.
Даний захід був проведений у формі тренінгу і спрямований на розвиток у педагогів комунікативних навичок, емоційної стійкості, впевненості в собі, вміння працювати в команді, приймати спільні рішення, а також доброзичливого ставлення один до одного. Учасники тренінгу через інтерактивні форми роботи ознайомилися з механізмами створення ефективної комунікації, виявили фактори, що впливають на перекручування інформації, формування соціальних стереотипів, відпрацювали прийоми активного слухання, ефективної взаємодії.
Виконуючи вправи тренінгу, педагоги дійшли до спільного висновку щодо важливості у командній роботі вміння кожного усвідомлювати себе частиною команди та власну відповідальність перед колективом, підкреслили необхідність формування толерантного ставлення до оточуючих, до суспільства, до певних педагогічних ситуацій.