Відбулася творча майстерня практичних психологів та вихователів ЗДО
Починати виховання дітей зі школи означає
зводити будівлю на піску і без фундаменту
Наталія Лубенець
Відповідно до плану роботи Департаменту освіти та науки 31 жовтня 2018 року на базі ЗДО № 18 «Зернятко», ЗДО № 20 «Росинка» та ЗДО №36 «Віночок» відбулися творчі майстерні практичних психологів та вихователів ЗДО «Психологічні особливості наступності ЗДО та початкової освіти в руслі НУШ».
Мета творчої майстерні – ознайомлення з інноваційними підходами щодо гармонійного розвитку особистості дитини в період дошкільного дитинства та старту Нової української школи; вивчення змісту та структури нових державних стандартів дошкільної та початкової освіти.
Завдання - поліпшення підготовки до навчання в школі дітей; поглиблення інтересу до життя в школі; надання допомоги педагогам, що виникає при підготовці до навчання в школі.
Дошкільне дитинство – це особливий і самодостатній період розвитку у житті кожної людини, під час якого вона набуває певного досвіду і готується до зміни соціального статусу. Вкрай важливо зробити безболісним для дитини перехід від однієї вікової сходинки до наступної, максимально зблизити умови розвитку, виховання і навчання старших дошкільників і молодших школярів. Інакше кажучи, наступність виступає загально-педагогічним методом забезпечення готовності дитини до навчання в школі без будь – яких негативних наслідків для її психіки. Це необхідно, щоб уникнути ситуацій форсування або навпаки штучного уповільнення природного темпу розвитку дітей.
Щоб забезпечити реальну перспективність і наступність у роботі дошкільного закладу та школи важливо дотримуватися певних умов, партнерство має бути довготривалим і нерозривним, робота – системною і плановою, завдання – комплексними та інтегрованими.
Учасники творчої майстерні в процесі інтерактивного педагогічного спілкування освоїли нові знання про стандарти Нової української школи, отримали відповіді на питання щодо психологічних особливостей наступності ЗДО та початкової освіти в руслі НУШ, тим самим підвищивши свій професійний рівень.
Практичні вправи, запропоновані психологами, дали можливість з’ясувати педагогам, хто готовий до нових змін в освітній реформі, що потрібно змінити при підготовці дітей до Нової Української школи та показати, що сучасний вихователь має володіти творчим мисленням, креативними навичками, вмінням експериментувати, щоб працювати в нових умовах. Переглянувши відеоролик, який висвітлює недоліки сучасної системи освіти, кожний учасник зробив для себе певні висновки, погоджуючись із Альбертом Ейнштейном, який сказав: «Кожен із нас – геній, але якщо оцінювати рибу за її вмінням лазити по деревах, вона все життя проживе, впевнена в тому, що вона - невдаха».
Практичні психологи підготували буклети «Педагогічний путівник» з рекомендаціями та порадами з даної теми.
Учасники тренінгу висловили щиру подяку за надання цікавої та корисної інформації, а також виявили бажання і надалі співпрацювати з практичними психологами закладів дошкільної освіти та збагачуватися психологічними знаннями.