Про роботу методичного об’єднання вчителів-логопедів
Провідне місце у формуванні особистості дитини належить сім’ї. Саме в сім’ї дитина отримує первинні навички сприймання дійсності, спілкування, вміння контактувати з іншими людьми.
Біда багатьох сучасних батьків – це слабкі педагогічні знання, відстороненість, причини яких приховані, перш за все, у відсутності елементарних психолого-педагогічних знань і небажанні батьків знатися на складному світі дитини. Тому успіх у вихованні і навчанні дітей в освітньому закладі багато в чому залежить від того, як організована педагогічна освіта батьків.
У жовтні 2018 року відбулося чергове засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів на тему «Новий формат взаємодії з батьками дітей-логопатів». На початку засідання фахівці ознайомилися із моделлю взаємодії вчителя-логопеда з батьками дітей, із формами роботи з ними, взяли участь у дискусії на тему «Шляхи вдосконалення участі батьків у розвитку дітей-логопатів».
Далі робота була побудована таким чином, щоб кожен із учасників взяв участь в інтерактивних іграх, працював у колі, в парах з теми «Розвиваємо мовлення завжди і всюди».
Вчителі-логопеди працювали в трьох групах над обумовленими завданнями: до запропонованих місць перебування батьків з дитиною (на кухні, на автобусній зупинці, в автобусі, на прогулянці тощо) підібрати низку ігор для збагачення словника дітей та відпрацювання граматичних умінь і навичок; готували рекомендації батькам для організації цих ігор з власними дітьми.
Після проведеної роботи, яка носила практичний характер, учасники засідання самі ж і сформулювали рекомендації щодо підбору та умов використання інтерактивних ігор під час роботи з батьками дітей із мовленнєвими порушеннями.