Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Про проведення міського етапу Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування «Мій рідний край»


ДЕПАРТАМЕНТЯ ОСВІТИ ТА НАУКИ

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

 

Н а к а з

 

від 05.11.  2018р.                                                                 № 845

 

Про проведення міського етапу

Всеукраїнського конкурсу

на кращу  туристсько-краєзнавчу

експедицію учнівської молоді

з активним способом пересування

 «Мій рідний край»   

        

         На виконання листа Івано-Франківського обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Департаменту освіти, науки, та молодіжної політики  Івано-Франківської обласної державної адміністрації від 23.09.2013р. № 01/16/192 "Про проведення конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді  з активним способом пересування

 "Мій рідний край"

 

 

         1. Провести з 06.11.2018р. до 20.12.2018р. міський етап Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію "Мій рідний край" серед туристсько-краєзнавчих груп учнівської молоді.

         2. Затвердити склад оргкомітету та журі конкурсу (додатки 1, 2).

         3. Конкурс провести згідно з  положенням( додатку 3).

4. Керівникам навчальних закладів здійснити організаційні заходи щодо проведення І етапу конкурсу.

5. Представити матеріали на конкурс в інформаційно-методичний центр Департаменту освіти та  науки до 20.12.2018р.(каб.308).

         6. Засідання журі провести 20.12.2018р.,о15год.,в НВК ЗШЛ.№23,каб. № 113.

7. Переможців міського етапу конкурсу та вчителів, які їх підготували, нагородити грамотами Департаменту освіти та науки.

         8. Методисту ІМЦ Рудій Л.С. подати роботи переможців на адресу обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді до 26.12.2018р.

9. Контроль за виконанням даного наказу покласти  на  директора ІМЦ О.Савку.

Директор Департаменту освіти  та науки                   Ігор  Максимчук

 

Л.Руда

52- 22-05

 

 

 

Додаток 1

до наказу  Департаменту

освіти та науки

від 05.11.  2018р. №845

 

Склад оргкомітету конкурсу

Голова оргкомітету:

                  О.Савка  – директор ІМЦ;

                   Члени оргкомітету:

І.Валько – головний спеціаліст Департаменту освіти та науки;

Л.Руда – методист ІМЦ.

 М.Василик- директор НВК ЗШЛ №23

 

 

Директор Департаменту освіти  та науки                        Ігор  Максимчук                                          

 

 

 

Додаток 2

до наказу  Департаменту

освіти та науки

від 05.11.  2018р. №845

 

 

Склад журі

 

Голова журі         Л.Руда – методист ІМЦ

Члени журі: 

О.Михайлюк– вчитель географії  НВК ЗШЛ №23,

                  С.Гарасимчук – вчитель географії  ЗШ № 18,

                 О.Дудій – вчитель географії ЗШ №22,

О.Тимків  – вчитель історії ЗШ № 2

О.Ковтун – вчитель історії ЗШ № 16.

 

 

 

 

Директор Департаменту освіти  та науки                          Ігор  Максимчук  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                                                      Додаток 3

до наказу  Департаменту освіти та науки

від  05.11. 2018р. № 845

                                                           УМОВИ                          

проведення Всеукраїнського конкурсу на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування

„МІЙ РІДНИЙ КРАЙ”

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Всеукраїнський конкурс на кращу туристсько-краєзнавчу експедицію учнівської молоді з активним способом пересування „Мій рідний край” (далі - Конкурс) проводиться в рамках руху учнівської молоді України за збереження і примноження традицій, звичаїв, обрядів народу „Моя земля - земля моїх батьків” та Міжгалузевої програми „Пізнай свою країну”, затвердженої спільним наказом Міністерства культури і туризму України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту України та Державного комітету телебачення і радіомовлення України від 27.08.2007 року № 49 /765/3027/308.

Конкурс проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України та Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.

II. МЕТА І ЗАВДАННЯ КОНКУРСУ

Конкурс проводиться з метою залучення учнівської молоді до активної краєзнавчої та пошуково-дослідницької роботи з вивчення історико-культурної спадщини українського народу та природного різноманіття рідного краю.

Основними завданнями Конкурсу є:

-      удосконалення форм та засобів туристсько-краєзнавчої роботи;

-       стимулювання розвитку різних напрямів краєзнавства та видів спортивного туризму серед учнівської молоді;

- поліпшення змісту туристсько-краєзнавчих подорожей, оволодіння учасниками Конкурсу практичними навичками польових краєзнавчих досліджень;

-  активізація експедиційної роботи;

-         виявлення та розповсюдження кращого досвіду проведення краєзнавчих експедицій з активним способом пересування;

-  визначення кращих команд учнівської молоді за підсумками Конкурсу.

III. КЕРІВНИЦТВО КОНКУРСОМ

Загальне керівництво Конкурсом здійснює Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України. Безпосередня робота з організації та проведення Конкурсу покладається на Український державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

В області проведенням Конкурсу керує головне управління освіти і науки обласної державної адміністрації.

Організаційне та методичне забезпечення Конкурсу здійснює обласний державний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді.

 

 

IV. ТЕРМІНИ ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Конкурс носить проводиться щорічно у два тури.

Перший тур (міський) проводиться в області з 1.10.2013 р. до 25.11.2013р., починаючи з 2011року.

Другий (Всеукраїнський) тур проводиться у м. Києві до 15 березня щорічно, починаючи з 2012 року.

V.УЧАСНИКИ КОНКУРСУ

У Конкурсі можуть брати участь туристські групи учнівської молоді, що здійснили відповідно до чинних (на час проведення експедицій) Правил проведення туристських подорожей з учнівською та студентською молоддю туристсько-краєзнавчі експедиції з активним способом пересування у будь-якому районі України у період з 01 вересня поточного року до 31 серпня наступного року за датою початку експедиції та вчасно подали звіти про експедиції для участі у першому турі.

До участі у другому (Всеукраїнському) турі Конкурсу допускаються лише звіти туристських груп - переможців та призерів першого туру, але не більше трьох.

VI. ПРОГРАМА ТА УМОВИ УЧАСТІ У КОНКУРСІ

У Конкурсі можуть брати участь звіти туристських груп про краєзнавчі експедиції з історичного, географічного, літературного краєзнавства, археології, геології, екології, фольклору та етнографії, українознавства, народознавства тощо, проведені з активним способом пересування, якщо вони відповідають вимогам, що висуваються до походів від II ступеня до І категорії складності будь-якого виду спортивного туризму.

Маршрут повинен носити лінійний або кільцевий характер, радіальні виходи можуть складати не більше 20% його протяжності.

Звіти про туристсько-краєзнавчі експедиції складаються відповідно до „Рекомендацій щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію” (додаток 1 ), що затверджуються Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.

VIІ. ДОКУМЕНТАЦІЯ ТА СТРОКИ П ПОДАННЯ

Для участі у обласному  турі Конкурсу звіти про експедиції надсилаються на адресу обласного державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді до 29 листопада 2013 року.

VIII. ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ТА ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

Підведення підсумків першого туру Конкурсу здійснює журі, затверджене організацією, яка його проводить.

Визначення переможців та призерів Конкурсу:

переможці Конкурсу першого та другого турів визначаються за найбільшою сумою набраних балів:

якщо звіти не набрали 85% балів, перше місце не присуджується;

якщо звіти не набрали 75% балів, друге місце не присуджується;

якщо звіти не набрали 65% балів, третє місце не присуджується;

Краєзнавча частина оцінюється методом експертної оцінки відповідно до „Рекомендацій щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію” та „Критеріїв експертної оцінки звітів про туристсько-краєзнавчу експедицію” (додаток 3), затверджених Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді.

У спортивно-туристській частині - до уваги беруться формальні складові, що засвідчують проходження маршруту засобами певного виду спортивного туризму, викладені відповідно до „Рекомендацій щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію” та зараховані маршрутно-кваліфікаційною комісією (далі - МКК).

Якщо маршрут, пройдений під час краєзнавчої експедиції, не відповідає заявленій складності, або відсутній залік походу повноваженою МКК, звіт знімається з Конкурсу.

IX. НАГОРОДЖЕННЯ

На підставі висновків журі першого та другого турів туристські групи, звіти яких стали переможцями та призерами Конкурсу, нагороджуються грамотами, дипломами, кубками, а за наявності бюджетного фінансування - призами, грошовими преміями, туристсько-екскурсійними поїздками, поїздками на відпочинок.

X. ФІНАНСУВАННЯ.

Витрати на підготовку та проведення експедицій, підведення підсумків та нагородження переможців та призерів першого туру Конкурсу здійснюються за рахунок коштів місцевих бюджетів та залучених коштів.

Фінансування другого (Всеукраїнського) туру Конкурсу, нагородження переможців та призерів здійснюється за рахунок бюджетних коштів Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України згідно із затвердженим кошторисом та залучених коштів.

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ

щодо складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію

 

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.     Метою складання звіту про туристсько-краєзнавчу експедицію з активним способом пересування є збереження інформації про неї, оцінка пошуково-дослідницької, краєзнавчої роботи, виявлення та пропаганда цікавих туристсько-краєзнавчих маршрутів у різних куточках України, об’єктів для екскурсійного відвідування тощо.

1.2.  Звіт складається у письмовій формі.

Загальний обсяг звіту, як правило, не повинен перевищувати 50 сторінок, в тому числі текстової частини - 35 сторінок.

Звіт подається надрукованим та на електронних носіях (формат RTF, документ MicrosoftWord, шрифт TimesNewRoman - 14 pt інтервал - 1,0 на аркушах А-4), а також - переплетеним і пронумерованим разом з додатками. Нумерація наскрізна.

II. ЗМІСТ ТА СТУКТУРНІ СКЛАДОВІ ЗВІТУ

2.1.   Звіт повинен мати такі розділи:

-   титульна сторінка;

-   зміст;

-   анотація;

-   довідкові відомості про маршрут, його туристсько-спортивну складову ;

-   відомості про район експедиції;

-   картографічний матеріал;

-   фотографії;

-   опис пошуково-дослідницької, краєзнавчої роботи;

-   додатки;

-   підсумки, висновки, рекомендації;

-   маршрутні документи (відповідно до вимог Умов);

-   список літератури та джерел інформації.

2.2.       Текстова частина пошуково-дослідницької, краєзнавчої роботи повинна носити науковий та офіційно-діловий стиль і бути пов’язаною з фотографіями, картографічним матеріалом, схемами, додатками шляхом посилання в тексті. Опис цікавих туристсько-екскурсійних об’єктів може носити нарисовий характер.

2.3.   Титульна сторінка.

На титульній сторінці дається повна назва організації, яка проводить експедицію, напрям краєзнавчих досліджень, вид туризму та складність

маршруту, тема, географічний район, терміни проведення, прізвище, ім’я, по батькові керівника, контактний телефон за формою:

(навчальний заклад, організація, що проводить експедицію)

ЗВІТ

про експедицію з__________________                           краєзнавства

(напрям краєзнавчих досліджень)

з активним способом пересування -_________________

(вид туризму, складність маршруту)

Тема:___________________________________________

Здійснена по_________________________________________

(географічний район подорожі)

з_______ до____________ року

Керівник__________________

(прізвище, ім’я, по батькові)(контактний телефон)

 

          Зміст.

У змісті вказуються назви всіх розділів, підрозділів та елементів звіту, номер сторінки, з якої вони починаються.

2.4.   Анотація.

В анотації у стислій формі викладається головна суть та ідея експедиції, її особливість, новизна інше. Обсяг - до 1 сторінки.

2.5.   Довідкові відомості :

-   вид туризму, складність маршруту;

-   нитка та довжина активної частини маршруту;

-   тривалість подорожі;

-    засоби під’їзду до маршруту, інша інформація, що сприятиме більш повній уяві про маршрут;

-      список групи, де вказати прізвище, ім’я, навчальний заклад, клас, рік народження, туристський досвід для учнів; прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи та посада керівника (керівників) подорожі;

-       назва організації(-ій), завдання яких виконувала група, оригінали або завірені копії завдань.

Розділ складається у формі короткого переліку.

2.6.       Відомості про район експедиції: загальні історико-географічні, туристсько-краєзнавчі, екскурсійно-пізнавальні. Матеріал подається у стислій формі і повинен стосуватися безпосередньо району подорожі.

2.7.   Картографічний матеріал.

Оглядові та робочі карти масштабом не менше 1:200000, у разі необхідності, можуть доповнюватись схемами такої якості, щоб за копіями з них можна повторити експедицію або провести екскурсію.

2.8.   Фотографії.

Фотографії у звіті повинні розкривати місце, час, мету даної експедиції, відображати природу та визначні історико-культурні місця району експедиції, підтверджувати проходження маршруту всією групою, дотримання вимог техніки безпеки, а також проведення краєзнавчої роботи.

Фотографії повинні мати номер, підписи назв об’єктів, містити пояснення.

У звіті фотографії розміщуються у місцях, де на них є посилання, або на окремих листах.

Розмір фотографій повинен бути не менший 10x15 см.

2.9.        Опис пошуково-дослідницької краєзнавчої роботи.

-   обґрунтування вибору теми та району експедиції;

-    матеріали про пошуково-дослідницьку краєзнавчу роботу, що розкривають форми та зміст проведеної експедиційної роботи відповідно до теми пошуку.

2.10.   Додатки.

-   орієнтовний кошторис витрат;

-      розклад руху транспорту, розміщення медичних закладів, контрольно- рятувальних служб тощо.

2.11.   Підсумки, висновки, рекомендації.

У розділі відмічаються найбільш характерні особливості району експедиції, можливі інші варіанти проведення експедиції, екскурсійні можливості району.

Розділ містить короткий підсумок роботи, виконаної в експедиції.

2.12.   Список літератури та джерел інформації.

Подається перелік джерел інформації, які використовувались при підготовці та проведенні експедиції та під час складання звіту.

Якщо під час експедиції та за її підсумками відзнятий відеофільм (кліп) тощо, вказати його постійне місцезнаходження, можливість перегляду, умови виготовлення копії.