«Шість цеглинок» на допомогу у роботі
27 листопада 2018 року відбулося
засідання методичного об’єднання вчителів-логопедів на тему «Розвиток
тактильно-рухового сприймання у дітей із ТВМ» на базі ЗДО № 28 «Квітка Карпат».
Для дітей із складними мовленнєвими порушеннями характерні порушення ряду функцій. Однією з таких функцій є тактильно-рухове сприймання, за допомогою якого людина отримує найрізноманітнішу інформацію про стан внутрішнього і зовнішнього середовища. Завдяки органам чуття ми орієнтуємося у навколишньому світі, спілкуємося з іншими, уникаємо небезпеки, нам потрібно постійно отримувати нові відчуття, щоб завершити етап сприймання будь-чого.
Учителі-логопеди впродовж роботи уточнили знання про особливості виникнення відчуттів та про прийоми розвитку тактильно-рухового сприймання у дітей. Під час практичного модуля фахівці вчилися використовувати методику компетентнісного навчання «Шість цеглинок», яка дає змогу реалізувати ігрові та діяльнісні методи навчання дітей різного віку. Усі ігри-завдання – це цілий комплекс не лише для розвитку мислення, уваги, а й механізм розвитку оперативної пам’яті, самоконтролю та когнітивної гнучкості, що вкрай необхідні для навчання у школі та впродовж життя.
Після проведеної роботи, яка носила практичний характер, учасники засідання самі ж і сформулювали рекомендації щодо підбору та умов використання інтерактивних ігор під час роботи з дітьми з мовленнєвими порушеннями з розвитку тактильно-рухового сприймання.