Департамент освіти та науки Івано-Франківської міської ради

Гімназисти - за здоровий спосіб життя

Гімназисти  - за здоровий спосіб життя

У Івано-Франківській гімназії № 2  (директор Геннадій Косар, заступник директора Альміра Дебрівська) активно впроваджується Всеукраїнський проект «Healthyschool»  («здоров’я школи»).

Основна мета – втілити здоров’язберігаючі компетенції в закладі загальної середньої освіти.

Серед основних завдань – передача учням сучасних, достовірних знань про здоров’я і здоровий спосіб життя, залучення учнів до активної пропаганди здорового способу життя.

Шкільний координатор проекту Альміра Дебрівська зазначає:

«Наша дружня гімназійна родина: учні, вчителі, батьки раді, що долучилися до такої важливої справи як формування культури здорового харчування, захисту та збереження розвитку школярів у рамках проекту  Healthy schools.

Успішно стартували перші місяці участі в проектізгідно з розробленим планом, у якому кожен день - тематичний: «День без ГМО», «День несподіванок», «День її величності Води», «День зелених овочів» тощо. Впродовж тематичних тижнів  проводилися  відкриті уроки, конкурси, бесіди, вікторини, тренінги, зустрічі, майстер-класи, флешмоби, соціологічні опитування, батьківські збори.

За результатами проведення тематичних днів виготовлено презентаційні матеріали, оформлено фотозвіти, які розміщені на сайті гімназій № 2. Активну участь, крім учнів, у проведенні заходів брали практичний психолог, соціальний педагог, вчителі-предметники, батьки, медичні працівники та працівники харчоблоку.

До уже традиційних активних форм роботи (веселі руханки на перервах, уроки-фестивалі, уроки-дослідження, конкурси, міні-лекції, батьківські збори, години спілкування, практичні заняття, презентації проектів, презентації тематичних газет тощо) додалися проведення майстер-класів з європейського етикету для учнів 5-6 класів у готельно-ресторанному комплексі «Надія»; зустрічі за круглим столом для старшокласників в обласній юнацькій бібліотеці на тему: «Вода – цариця Всесвіту». Незабутні враження залишив у гімназистів молодіжний волонтерський десант «Лікар-Свято» за підтримки працівників кафедри загальної та клінічної психології Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника, метою якого є психологічний супровід дітей та підлітків засобами сміху, ігротерапії та арт-терапії.

Рухові активності учнів гімназії поповнилися новим видом активного відпочинку. У канікулярний період (29.10-04.11.18 р.)  учні 1-А, 1-Б, 1-В гімназійних класів підкорили гору Маковицю, пройшли гірськими стежками Олекси Довбуша, відвідали водоспад Дівочі Сльози,  щодня долаючи по 16-18км!

Крім веселих руханок на перервах, усі учні гімназії (487 осіб) та педагоги (47 осіб) розпочали  розучувати бельгійський танець. Щоденні репетиції на перервах допомагають бути не лише в хорошій фізичній формі, а  й мати чудовий настрій та отримувати заряд енергії».

«За результатами відгуків учасників проекту зроблено висновок, що проведення різноманітних активностей є доцільним, цікавим та матиме продовження. Приємно відзначити, що енергія, завзятість, креативний підхід  учасників проекту дає надію, що мета - здорові та радісні школярі - буде досягнута» - зазначає директор гімназії № 2 Геннадій Косар.


Дослідження злакових культур (День злаків)


Досліджуємо властивості води


У світі фруктів, Шоу-програма від учнів 1-Бкласу