Професійне самовизначення. Профорієнтація. Профвідбір.
6 грудня 2018 року на базі МНВК відбувся семінар-практикум для практичних психологів закладів позашкільної освіти «Психологічні особливості профорієнтаційного впливу на уроках різного напрямку» з досвіду роботи практичного психолога В`язеленко Г.М.
Одним із основних завдань психологічного супроводу навчально-виховного процесу позашкілля є виховання компетентної особистості, певного багажу знань, умінь та навичок. Проте, щоб виховати компетентну особистість, учитель також повинен розвиватись та зростати разом із учнями.
Основною метою даного заходу - визначити психологічні особливості, шляхи та методи здійснення профорієнтаційного впливу на уроках різного напрямку в умовах позашкілля та ознайомлення учасників з різними алгоритмами прийняття рішень, пов’язаних з вибором професії.
Через активні форми роботи, групові вправи практичним психологам було представлено, яким чином вчителі, майстри виробничого навчання, керівники гуртків можуть впливати на формування активної позиції старшокласників щодо вибору майбутньої професії, а також відповідальної позиції щодо власної професійної діяльності і її результатів; готовність до подальшого саморозвитку, самовдосконалення, позитивне ставлення до обраної професії, відповідальність за життєве і професійне самовизначення.
Спільним висновком даного заходу є те, що здійснення профорієнтаційного впливу на уроках різного напрямку не є одноразовим, ситуативним, це має бути спільна система роботи практичного психолога, вчителів, майстрів виробничого навчання, керівників гуртків, які мають створити умови, які б дали можливість побачити учням перспективу у виборі майбутньої професії.